Yolande Moreau

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 27.2.1953

Miesto Narodenia: Brussel, Belgie,

 

...více

Životopis

Yolande Moreau začala svojí pracovní kariéru v divadelních představeních pro děti v Théâtre de la Ville de Bruxelles. Pak se rozhodla věnoval komedii. V roce 1982 napsala One-woman-show "Sale Affaire du sexe et du crime" ve které hraje ženu, která právě zabila svého milence. Sklidila s ní ohromný úspěch, projela s ní celou Francii a Švýcarsko.

V roce 1984 se seznámila s režisérkou Agnès Vardou, která ji nabídla její první filmovou roli ve svém krátkém filmu "7 p., cuis., s. de b., ... à saisir" a následující rok si zahrála v dalším jejím filmu BEZ STŘECHY A BEZ ZÁKONA. O pár let později se stala členkou divadla Jérôme Deschamps, kde uplatnila svůj výrazný komediální talent. Moreau se rychle stala jednou z nejoblíbenějších, jak ve skupině tak mezi diváky. Díky tomuto divadlu získala se svými kolegy prostor pro svoje vystoupení v televizním vysílání. Její talent nezůstal bez povšimnutí tak se čím dál více objevovala na televizních obrazovkách v různých filmových a televizních inscenacích.

Po několika spíše menších rolích, ať už v komediích nebo jiných žánrech (HUSAR NA STŘEŠE), následovala v roce 2001 spolupráce s režisérem Jean-Pierrem Jeunetem. Režisér a scenárista jí svěřil roli v jeho komedii AMELIE Z MONTMARTRU. Díky filmu jež slavil úspěchy po celém světě se Yolande Moreau dostala na oči širšímu publiku.

Nadále se věnuje divadlu, hraje ve filmech (PAŘÍŽI, MILUJI TĚ), ale věnuje se také režii. Za všechny svoje aktivity sklízí úspěchy u kritiků i diváku. Jejím posledním triumpfem je cena Cesar za hlavní roli v dramatu SÉRAPHINE.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.