Teryl Rothery

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 9.11.1962

Miesto Narodenia: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada

 

...více

Životopis

Rodačku z Britské Kolumbie to již od ranného dětství táhlo k showbyznysu. Poprvé zaujala ve 13 letech v muzikálu "Bye Bye Birdie". Od té doby se objevila, ať již jako hlavní či vedlejší postava, v několika desítkách seriálů. Její nejvýznamnější rolí se stala postava Dr. Janet Fraiserové ve slavném sci-fi STARGATE SG-1. V seriálu vydržela až do roku 2004, kdy byla její postava na konci 7. série zabita, což většina fanoušků nesla velmi nelibě.

V následujících letech se kanadská herečka podílela na seriálech, jako jsou SMALLVILLE, KYLE XY, The GUARD nebo ALICE. Pokud zrovna nenatáčí, věnuje se Teryl kariéře na divadelních prknech v rodném Vancouveru. V roce 2006 se objevila na jevišti v muzikálu Kiss Me, Kate a o rok později v divadelní hře A Delicate Balance.

Během svoji kariéry byla čtyřikrát nominována na prestižní kanadskou televizní cenu Leo Awards. V současné době Teryl nejvíce zaměstnává její dcera s atypickým jménem Londyn, kterou porodila v říjnu 2008.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.