Scott Bakula


(Scott Stewart Bakula)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 9.10.1954

Miesto Narodenia: Saint Louis, Missouri, USA

 

...více

Životopis

Scott Stewart Bakula pochází z hudební rodiny a má dva mladší sourozence. Bakula je znám především jako televizní herec, ale svou hereckou kariéru začal učinkováním na Brodwayi. Po několika malých rolích v TV seriálech vytvoříl roli dr. Sama Becketta v úspěšném sci-fi seriálu Quantum Leap. Za tuto roli získal v roce 1992 Zlatý Globus a několik nominací na Emmy. Dokonce režíroval několik dílů tohoto seriálu. V roce 1988 získal čtyři nominace na cenu Tony v muzikálu Romance-Romance.

V roce 1981 se jeho ženou stala Krista Neumann, s níž má dvě děti - Chelsy (1984) a adoptovaného Codyho (1991). V roce 1995 se pár rozvedl. Dcera Chelsy si zahrála společně se svým tatínkem v jednom z dílů již zmiňovaného seriálu Quantum Leap. Nyní Scott žije s herečkou Chelsea Field (ve filmu Poslední skaut hrála nevěrnou manželku B. Willise). Mají spolu dvě děti. Pár se seznámil v roce 1994 při natáčení filmu A Passion to Kill. Ve stejném roce se objevil po boku Bruce Willise v thrilleru Barva noci. V následujícím roce hrál hlavní postavu v hororovém thrilleru Pán kouzel. Další rok účinkoval v krátkém televizním seriálu Mr. & Mrs. Smith, který byl zrušen po jedné sezoně a Bakula se vrátil k hraní v televizních filmech.

Své hudební nadání Scott využil v animovaném muzikálu Cats Don't Dance, když propůjčil svůj hlas hlavní postavičce kocoura Dannyho. V oscarovém filmu Americká krása představoval homosexuálního souseda hlavní postavy, kterou skvěle zahrál Kevin Spacey. V roce 2001 se stal kapitánem Johathanem Archerem v páté sérii Star Trek - Enterprise. V poslední době se objevil v několika dílech seriálu The New Adventures of Old Christine a v roce 2007 natočil film Blue Smoke.

V roce 1995 se objevil na obálce časopisu Playgirl, kde předvedl svou vypracovanou postavu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.