Bonnie Bedelia


(Bonnie Bedelia Culkin)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 25.3.1946

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Bonnie Bedelia Culkin se narodila v New Yorku jako dcera žurnalisty a spisovatelky. Díky tomu, že rodiče vedli všechny čtyři děti – její sourozenci byli Christopher (Kit), Terry a Candace – k herectví, Bonnie již od dětství chodila na hodiny baletu. Bonnie navštěvovala Quintano School for Young Professionals v New Yorku a díky tomu se ona a její bratr Kit začali objevovat na místních divadelních prknech a před televizní kamerou. Svůj profesionální debut si odbyla v roce 1957 – bylo jí 9 let – v divadelním představení Dr. Praetorius a krátce poté získala školné na to, aby mohla studovat na baletní škole v New Yorku. Ale poté, co během studia tancovala pouze ve čtyřech divadelních produkcích – včetně role Clary v Louskáčkovi, rozhodla se ukončit studium baletu a dát přednost herecké kariéře.

V roce 1961 začala hrát mladou dospívající dívku Sandy Porterovou v soap opeře LOVE OF LIFE. Během svého pětiléteho účinkování v tomto seriálu získala své první herecké příležitost na Broadwayi v představení ISLE OF CHILDREN. Poté, co se v roce 1965 objevila ve hře THE PLAYROOM, získala výborné recenze za své účinkování v MY SWEET CHARLIE, za které v roce 1967 získala Theatre World Award pro slibného nového umělce. V tomto představení hrála těhotnou jižanskou dívku, která otěhotněla s černošským právníkem.

Jejím filmovým debutem pak byla jedna z vedlejších rolí v akčním dramatu THE GYPSY MOTHS. Ve stejném roce si zahrála opět těhotnou ženu v sociálním dramatu KONĚ SE TAKÉ STŘÍLEJÍ a objevila se v hlavní roli komediální klasiky LOVERS AND OTHER STRANGERS. V tomto čase se Bonnie začala soustředit na rodinné hodnoty a na založení vlastní rodiny. V roce 1969 se provdala za scénáristu Kennetha Lubera a o rok později mu porodila syna Yuriho. Druhý syn Jonah se jim narodil v roce 1976. Po dalších čtyřech letech ale jejich manželství skončilo v troskách. Poté, co se rozvedla s otcem svých dvou dětí, je v současné době provdaná za svého třetího manžela Michaela McRae, kterého si vzala v roce 1995.

Její filmový comeback přišel na počátku 90. let, kdy získala roli automobilové závodnice Shirley Muldowneyové ve snímku HEART LIKE A WHEEL (1983). Za tento výkon byla o rok později nominována na Zlatý Globus. Při nominacích na Oscary byla navzdory výborným kritikám překvapivě přehlédnuta. I přes respektovanou práci, kterou odvedla ve filmech MODRÉ FIALKY, PODEZŘENÍ s Harrisonem Fordem, PRINC Z PENSYLVÁNIE, za který byla nominována na Independent Spirit Award nebo jako manželka Bruce Willise v sérii SMRTONOSNÁ PAST, našla lepší a častější uplatnění v televizních projektech. Našla se v televizních filmech se sociální tematikou jako SWITCHED AT BIRTH o záměně dvou děvčátek v nemocnici, která vyjde najevo v důsledku odhalení srdeční vady u jedné z nich, ANY MOTHER´S SON, kde ztvárnila matku homosexuála, který byl kvůli své orientaci zavražděn svými kolegy během služby u námořnictva nebo v dramatu HRADBA MLČENÍ, ve kterém její syn najde mrtvolu spolužáka svého bratra a po této události, o které nikomu neřekne, zcela přestane mluvit. Za roli v posledně jmenovaném snímku byla nominována na cenu Emmy. V roce 2000 se Bonnie připojila k hereckému ansámblu nízkorozpočtové kultovní komedie ŽIVOT K NIČEMU, kde ztvárnila Latrelle, ženu, která se snaží vyrovnat se smrtí své matky a uvězněním svého homosexuálního bratra. Tento film byl později rozpracován do podoby televizního seriálu.K jejím posledním hereckým počinům patří účinkování v dramatech MANHOOD (2003) a BERKELEY (2005).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.