Noah Taylor

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 4.9.1969

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Tento australský herec se sice narodil v Londýně roku 1969, ale v pěti letech se s rodinou přestěhoval na předměstí australského Melbourne. Rodiče se rozvedli, když mu bylo 14, o dva roky Noah později odešel z domova a ze školy a přidal se k St. Martin's Youth Theater.

K filmu se dostal právě přes tuto divadelní společnost. Pro svůj netuctový vzhled byl vybrán do role citlivého teenagera Dannyho Emblinga v dramatu THE YEAR MY VOICE BROKE. O čtyři roky později si tuto úlohu zopakoval v sequelu FLIRTOVÁNÍ, kde se již podruhé před kamerou potkal s Nicole Kidman (poprvé to bylo v minisérii BANGKOK HILTON). Třetí díl plánované trilogie stále ještě nebyl natočen.

V roce 1996 se celosvětově proslavil v dramatu ZÁŘE rolí mladého David Helfgotta, kterou sdílel s Geoffrey Rushem. Ten za ni byl oceněn Oscarem a FCCA Award (hlavní role) a Noah jako cenu útěchy získal alespoň FCCA Award pro vedlejší roli. Po tomto úspěchu si vybíral role v nezávislých filmech, např. TRUE LOVE AND CHAOS nebo THERE IS NO FISH FOOD IN HEAVEN.

Další herecký průlom zažil na přelomu století. Cameron Crowe ho obsadil do NA POKRAJI SLÁVY, který ve světě vzbudil velký ohlas divácký i kritický. Noah zde zúročil své hudební nadání, zpodobnil totiž jednoho z hudebníků rockové kapely. Crowe si ho nejspíš oblíbil, protože mu svěřil ve svém následujícím snímku VANILKOVÉ NEBE roli Edmunda. Následně byl obsazen do počítačových adaptací LARA CROFT - TOMB RAIDER jakožto počítačový expert Bryce. V posledních letech jsme ho dále mohli vidět v komedii ŽIVOT POD VODOU Wese Andersona nebo jako mladého Hitlera ve filmu MAX. Tim Burton mu v KARLÍKOVI A TOVÁRNĚ NA ČOKOLÁDU svěřil vlastní manželku Helen Bonham Carter a roli hlavy rodiny Bucketových, malé roličky si střihl ve westernu PROPOSITION a romanci NOVÝ SVÉT Terrence Malicka. Do budoucna připravuje drama LEKCE 21.

Jak jsem již zmínila, Noah je nadaným a vášnivým hudebníkem, hraje na housle, francouzský roh, na piáno i na kytaru. Hrál a zpíval v několika rockových kapelách, třeba Honky Tonk Angels nebo The Thirteens, hudbu si i skládá. Je velkým obdivovatelem Johnnyho Cashe.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.