Casper Van Dien


(Casper Robert Van Dien Jr.)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 18.12.1968

Miesto Narodenia: Ridgefield, New Jersey, USA

 

...více

Životopis

Hrdina béčkových snímků Casper Robert Van Dien Jr. se narodil 18.prosince 1968 v Ridgewoodu v New Jersey. Jeho matka Diane je bývalá učitelka ve školce, otec Casper Robert Van Dien Sr. je vysloužilým námořním velitelem a bojovým pilotem. Vystudoval Admiral Farragut Academy. V pozdějších letech se jeho rodina vrátila na Floridu, zde začal navštěvovat Florida State School v Tallahassee s úmyslem být v budoucnu lékařem. V té samé době ale začal navštěvovat dramatický kroužek a rozhodl se pro herectví.

Jméno Casper, které vlastní se v rodině dědí po generace. Od dětství se zná s hercem Robertem Seanem Leonardem (vyrůstali spolu ve stejné čtvrti), který je známý svou rolí Dr.Jamese Wilsona ze seriálu Dr.House. Na střední škole byl pro svůj zevnějšek často označován jako místní idol.

Po přestěhování do Los Angeles začal dostávat menší role v televizních seriálech. V letech 1993-1994 si zahrál v seriálu ONE LIFE TO LIFE. Krátce na to se objevil v sedmi epizodách (vysílaných v roce 1994) amerického teenagerovského seriálu BEVERLY HILLS 90210, kde dostal roli Griffina Stonea. Poté přijímal nabídky jak na běžícím pásu a tak se stalo, že se objevoval v propadácích. Ale v roce 1997 se karta obrátila a dostal se k nabídce na hlavní roli ve sci-fi akční HVĚZDNÉ PĚCHOTĚ a zahrál si zde Johnyho Rica. Role Johna Ricka zdá se, že byla nejznámější. Poté se objevil ještě v OSPALÉ DÍŘE (1999), aby náhle na to mohl začít svou béčkovou kariéru. Světlo světa svitlo ještě v televizním filmu KATASTROFY (1999) po boku Catherine Bell. Ale poté to šlo z kopce a následovaly takové snímky jako NÁJEMNÍ VRAZI (1999), TVÁŘ SMRTI (2000), NÁVRAT DO PEKLA (2001), SMRTÍCÍ SOUBOR (2002), ÚNOS SLUNEČNÍ PANNY (2004), BLÍZKO NEPŘÍTELI (2005), SOLÁRNÍ ARMAGEDON (2006).

V letech 1993-1997 byl ženatý s herečkou Carrie Mutchimovou. V roce 2008 se vrátil ke své nejznámější roli Johna Rica ve filmu HVĚZDNÁ PĚCHOTA 3: SKRYTÝ NEPŘÍTEL.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.