Billy Dee Williams


(William December Williams)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 6.4.1937

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

William December Williams se narodil šestého dubna roku 1937 v New Yorku. Vystudoval Manhattanskou školu hereckých umění, poté studoval výtvarná umění a design. Jeho první herecké krůčky byly spjaté se slavným New Yorským divadlem Broadway, poprvé se na jeho prknech objevil už roku 1945 ve hře The Firebrand of Florence. V sedmdesátých letech si ve hře I Have a Dream zahrál Martina Luthera Kinga Jr.

Filmovým debutem se mu koncem padesátých let stal snímek THE LAST ANGRY MAN. Více na sebe upozornil roku 1971, kdy si zahrál slavného hráče amerického fotbalu Galea Sayerse v biografickém televizním filmu BRIAN'S SONG. Za svůj výkon získal nominaci na cenu Emmy. Jeho zdaleka nejslavnější okamžiky přišly o dekádu později, když byl obsazen do role Landa Calrissiana v páté a šesté epizodě veleslavných HVĚZDNÝCH VÁLEK. Těm zůstával věrný i později, když půjčoval hlas různým videohrám z jejich prostředí. Podobně jako herečtí kolegové Mark Hamill a Carrie Fisher se však i přes obrovský úspěch této vesmírné ságy už nikdy výrazněji neprosadil. Za zmínku stojí snad ještě role Harveyho Denta v prvním BATMANOVI (1989), jinak se jeho kariéra ubírala především vodami televizní tvorby. Vedle herectví se Williams rád věnuje i malbě, jeho práce lze nalézt v internetových galeriích.

Williams se třikrát oženil, se svou třetí ženou Teruko Nakagami je od roku 1972 dodnes. Roku 1973 se jim narodila dcera Hanako, její o devět let starší sestru Miyako si Teruko přivedla z předchozího manželství. Williams má ještě syna Coreyho ze svého prvního manželství.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.