Roger Moore


(Roger George Moore)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 14.10.1927

Miesto Narodenia: Stockwell, Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Roger George Moore se narodil 14. října 1927 ve Stockwellu, v jižním Lonýně. Jeho matka byla dcerou britského důstojníka a otec pracoval jako policista. Mladého Rogera Moorea od mládí zajímalo umění a proto nastoupil jako kreslíř u firmy v Soho, vyrábějící dokumentární a výchovné animované filmy. Předtím, než musel nastoupit do Britské armády, se objevil v několika hrách v londýnském West Endu.

Během druhé světové války dosáhl hodnosti poručíka druhého řádu, nezúčastnil se však bojový operací, nýbrž pracoval u pomocné jednotky, která obstarávala ke konci války kulturní obveselení spojeneckých vojáků v Německu. Po skončení války a propuštění z aktivní služby byl činný hlavně v divadle, televizi a rádiu, přidělával si také jako model.

S filmovým herectvím začal již v roce 1945, ale nebyl příliš známý a opravdový průlom v jeho kariéře nastal až v roce 1973, kdy získal roli agenta 007 Jamese Bonda ve filmu ŽÍT A NECHAT ZEMŘÍT. Roger byl v pořadí již třetím Bondem a do žánru přinesl hlavně obrovskou míru nadsázky. Bonda hrál ještě v dalších šesti filmech a všechny se vyznačují až do extrému vygradovanými absurdnímy situacemi občas vedenými vyloženě do komediálních rovin. Scény jako nabodnutí vozíčkáře na vrtulník a následné shození do továrního komína, či přistání se stíhačkou u benzínky kvůli natankování jsou jen zlomkem toho co může být v bonovkách s Moorem viděno.

V jeho poslední bondovce VYHLÍDKA NA SMRT mu už táhlo na šedesát a film je zajímavý i hereckým debutem Dolpha Lundgrena. Po bondovkách se nedokázal dále prosadit a jeho kariéra začala uvadat. Objevil se v otřesném režijním počinu Jean-Clauda Van Dammea SOUBOJ CTI, či v gay komedii PLNOU PAROU VZAD. Dostal i čestnou roličku ve velice úspěšném seriálu ALIAS.

Věnuje se charitativní činnosti a práci pro UNICEF. Britská královna mu udělila šlechtický titul, a proto může používat titul sir.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.