Kim Novak


(Marilyn Pauline Novak)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 13.2.1933

Miesto Narodenia: Chicago, Illinois, USA

 

...více

Životopis

Narodila se jako Marilyn Pauline Novak 13.2.1933 v Chicagu do učitelské rodiny. Po střední škole se živila jako modelka pro místní obchodní dům. Poté byla také zubní asistentkou nebo úřednicí. Tato práce ji ale nenaplňovala a proto se vrátila k modelingu, kvůli kterému se přestěhovala do Los Angeles.

V roce 1954 získala malou roli ve filmu FRENCH LINE v produkco RKO. Po vítězném konkurzu u Columbia Pictures získává šestiměsíční kontrakt u této společnosti. O rok později se objevuje ve filmu režiséra Otto Premingera THE MAN WITH GOLDEN ARM. Vedle Franka Sinatry a Rity Hayworthové hraje v muzikálové komedii PAL JOEY. Snad nejvýznamější roli ale ztvárňuje po boku Jimmyho Stewarta v dnes již klasickém filmu od A. Hitchcocka VERTIGO v roce 1958. Stejná dvojce hraje i v komedii ZVON, KNIHA A SVÍČKA z téhož roku.

Při natáčení filmu MILOSTNÁ DOBRODRUŽSTVÍ MOLL FLANDERSOVÉ se seznámila se svým prvním manželem Richardem Johnsonem. Toto manželství ale vydrží pouze rok. V roce 1995 je vyhlášena časopisem Empire Magazine jako jedna ze 100 nejkrásnějších hereček filmové historie. K jejím zálibám patří chov koní v Oregonu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.