Vernon Wells

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.1.1945

Miesto Narodenia: Rushworth, Victoria, Austrálie

 

...více

Životopis

Vernon George Wells je australský filmový a televizní herec, který svou kariéru vybudoval především díky ztvárnění charakterových rolí padouchů a zločinců. Wells se narodil v Rushworthu ve státě Victoria, matce Eve Maude /roz.Jackson/ a otci Michaelu Wellsovi. Před svou hereckou kariérou pracoval Wells v kamenolomu, pak jako prodejce zboží a následně hrál v divadle a rockových kapelách. V 70.letech si jej všiml reklamní agent a Wells poté vystupoval v reklamách a TV seriálech.

V australské televizi se začal prosazovat v polovině 70.let a to zejména v seriálech HOMICIDE /1964-1977/, MATLOCK POLICE /1971-1976/ a ALL THE RIVERS RUN /1983-1989/. Jeho filmovým debutem byla malinká rolička v nízkorozpočtovém erotickém fantasy filmu FELICITY /1979/.Později se Wells účastnil castingu na roli vražedného motorkáře "Weze" do futuristického akčního snímku s Melem Gibsonem MAD MAX 2 /1981/, který se natáčel v okolí Silvertonu blízko Broken Hillu v Novém Jižním Walesu. Díky této roli psychopatického post-apokalyptického vůdce gangu se zapsal do paměti mezinárodního filmařského obecenstva.

Hollywood zlákal Wellse k natočení populární teenagerské komedie WEIRD SCIENCE /1985/, kde ztvárnil roli Lorda Generala. Film produkoval Joel Silver, kterého tento australský herec natolik zaujal, že mu okamžitě nabídnul roli kapitána Benetta v akčním snímku COMMANDO /1985/ s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli.

O rok později natáčí ve své rodné Austrálii celovečerní snímek FORTRESS, natočený dle skutečných událostí únosu dětí ze školy Faraday School. V roce 1987 účinkoval Wells v roli Roo Marcuse ve filmu LAST MAN STANDING. Na začátku 90.let se Wells pro změnu objevuje v nepadoušské roli "chlapa od žraloků" v TV  komediálním seriálu THE AMAZING LIVE SEA MONKEYS /1992-současnost 2014/. S Christopherem Lambertem hrál ve sci-fi filmu FORTRESS /1993/ - žádná spojitost s filmem stejného jména z roku 1986.

Mnoho z Wellsových rolí v půběhu posledních 20 let bylo převážně zločinného charakteru, jako třeba v post-apokalyptickém sci-fi CIRCUITRY MAN /1990/, v akčním filmu KICK OF DEATH /1997/, ve sci-fi STARFORCE /2000/ a dobrodružném sci-fi POWER RANGERS TIME FORCE /2001/, ve kterém ztvárnil postavu "Ransika", mutantního zločince z roku 3000, který cestuje zpět v čase. V roce 2002 si zopakoval stejnou roli v pokračování tohoto filmu v dvoudílné epizodě "Reinforcements from the Future". V roce 2009 hrál v béčkovém hororu SILENT NIGHT, ZOMBIE NIGHT.

Kritici a diváci se shodli na popisu jeho postavy kapitána Bennetta z filmu Commando, kdy jej přirovnali k osobě zpěváka Freddieho Mercuryho "na steroidech"... Byl členem elitní výsadkové skupiny u britských SAS.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.