Rae Dawn Chong

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 28.2.1961

Miesto Narodenia: Edmonton, Alberta, Kanada

 

...více

Životopis

Herečka s exotickou vizáží se narodila v Kanadě, v žilách jí ovšem koluje krev čínská, skotská, irská, indiánská a afro-americká. Má čtyři sourozence. K filmu měla odjakživa blízko, neboť její otec Tommy Chong je známým americkým kontroverzním hercem a režisérem. Již v teenagerském věku byla v hledáčku filmových a televizních producentů a zahrála si v několika nepříliš významných snímcích.

Výrazně na sebe upozornila ve svých dvaceti letech, když ztvárnila jednu z titulních rolí v pozoruhodném Oscarovém díle francouzského režiséra Jean-Jacquese Annauda z doby prvopočátků lidstva BOJ O OHEŇ. Zajímavostí je, že v podstatě celý film odehrála nahá a ve své roli vůbec nemluví, nepočítáme-li vymyšlený primitivní jazyk pralidí. I tak předvedla vynikající výkon a během 80. let se dočkala dalších velkých příležitostí.

Zahrála si například ve snímku svého otce KORSIČTÍ BRATŘI, dále hlavní roli v muzikálovém dramatu BEAT STREET, po boku Arnolda Schwarzeneggera byla k vidění v dnes již kultovním akčňáku KOMANDO a ztělesnila i vedlejší roli v na 11 Oscarů nominovaném dramatu Stevena Spielberga PURPUROVÁ BARVA. Během natáčení komedie SOUL MAN poznala svého prvního manžela – herce C. Thomase Howella, známého například z filmu STOPAŘ.

V 90. letech její kariéra počala stagnovat a od té doby je k vidění spíše v béčkových projektech a televizních seriálech. V současné době žije střídavě v Los Angeles a kanadském Vancouveru, je potřetí vdaná a má dva syny. Rae Dawn Chong se rovněž aktivně zúčastňuje nejrůznějších charitativních akcí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.