Orlando Jones

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.4.1968

Miesto Narodenia: Mobile, Alabama, USA

 

...více

Životopis

Orlando Jones je známý jako seriálový a komediální herec, ale také jako scénárista a producent. Narodil se 10. 04. 1968 v Mobile, v Alabamě (USA), ale dětství prožil v Greenvillu, v Jižní Karolíně, kde vystudoval Mauldinskou střední školu, na které promoval v roce 1985. Na univerzite v Charlestonu objevuje svoji lásku k filmu a k hraní. Ještě jako student zakládá svou vlastní produkci: Homeboy' S Productions and Advertising, ktera se nejdříve zabývala reklamou.

Postupem času se dostane pod křídla Hollywoodu a začíná jako scenarista sitcomu A DIFFERENT WORLD. V roce 1995 startuje jeho herecká kariéra rolí v TV seriálu MAD TV, který natočila stanice FoX. Po dvou sezónách však seriál opouští a dostává roli v prvním filmu HROZNY HNĚVU. v roce 1999 dostal pár malých rolí ve filmech: MAGNOLIA, MALÉRY PANA ŠIKULY, NESPOUTANÁ VOLNOST. Do povědomí veřejnosti se dostává filmy NÁHRADNÍCI (2000), POROTA (2003) a svou televizní show: THE ORLANDO JONES SHOW (2003). V poslední době se věnuje hlavně seriálům: NEW AMSTERDAM (TV seriál), KRVAVÉ SVĚDECTVÍ (TV seriál), MUŽI NA STROMECH (TV seriál), FATHER OF THE PRIDE (TV seriál). Ale kromě herectví stále ještě působí jako producent.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.