Chris Carter

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 13.10.1956

Miesto Narodenia: Bellflower, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Chris Carter se narodil 13. 10. 1956 v kalifornském Bellflower v rodině stavebního dělníka. V mládí hodně sportoval, hrál závodně baseball a také rád surfoval. Po vystudování Kalifornské státní univerzity, obor žurnalistika, se několik let živil jako redaktor surfařského časopisu. V té době už začal psát své první scénáře, ať už k televizním filmům CAMEO BY NIGHT (1987), MEET THE MUNCEYS (1988), THE B.R.A.T. PATROL nebo k seriálům RAGS TO RICHES (1987) či A BRAND NEW LIFE (1989).

V roce 1993 nastává v jeho kariéře velký průlom, když začíná vyvíjet mysteriózní seriál Akta X (THE X-FILES). Tímto seriálem, který pojednává o dvojici agentů FBI vyšetřující různé paranormální jevy, mimozemské únosy a vládní konspirace, zaplnil Carter hluché místo na televizních obrazovkách a zajistil sobě i oběma hlavním představitelům, Davidu Duchovnymu a Gillian Andersonové celosvětový úspěch. Jak Carter poznamenává: „Věděli jsme, že spousta Američanů věří v UFO a vládní konspirace. Navíc aféra Watergate nejvíc ovlivnila moje dětství. Ovšem takový úspěch jsme nečekali.“ Akta X posbírala za 9 let vysílání mnoho ocenění, z nichž nejdůležitější bylo vítězství Zlatého glóbu za rok 1996-1997. Seriál se dočkal i celovečerního zpracování THE X-FILES (1998), který si Carter i zrežíroval a později i THE X-FILES: I WANT TO BELIEVE (2008).

Protože Carter cítil, že ne všechny myšlenky, které mu kolovaly v hlavě, by byly dobré pro agenty z Akt X, vytvořil v roce 1996 další seriál. Tak vzniklo ultratemné MILLENNIUM, o bývalém agentu FBI Franku Blackovi (Lance Henriksen), který společně s tajemnou skupinou Milénium potírá stavy sériových vrahů na americkém kontinentě. Dalšími Carterovými projekty, byť poměrně neúspěšnými, byly seriály HARSH REALM (1999) o virtuální realitě a THE LONE GUNMEN (2001), spin-off trojice postav z Akt X.

V současnosti pracuje tento věčně usměvavý Kaliforňan na dramatu FENCEWALKER (2010), s manželkou Dori Piersonovou, rovněž spisovatelkou, se věnuje psaní scénářů a užívá si svého milovaného surfování.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.