Olivia Newton-John

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 26.9.1948

Miesto Narodenia: Cambridge, hrabství Cambridge, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Olivia se narodila 26.září 1948 v Cambridge ve VB, přesto je australskou zpěvačkou, která je známá i svými filmovými rolemi v hudebních filmech. Její matka Irene Born byla dcerou Maxe Borna, držitele Nobelovy ceny za fyziku, a otec pracoval pro tajnou službu MI5. Je nejmladší ze tří sourozenců a od 5 let vyrůstala v Melbourne, kam se její rodina přestěhovala.

V roce 1962 založila dívčí skupinu Sol Four a o tři roky později odjíždí zpět do Anglie, kde působí se zpěvačkou Pat Caroll. Pat ale nakonec odjíždí zpět k protinožcům a Olivia zůstává sama v Anglii, kde rozjíždí svou sólovou dráhu. Jejím prvním singlem se v roce 1966 stal Till You Say You'll Be Mine, které však nemělo valný ohlas. Poté se stala členkou skupiny Toomorrow a na začátku 70.let se její kariéra značně vylepšuje písněmi If Not For You (1971, od Boba Dylana), I Honestly Love You (1974, 1. místo v amer. hitp., cena Grammy). Od r. 1975 přilnula od popu ke country. Mezi její nejvýznamnější písně ale patří Magic z roku 1980 a Physical z roku 1981.

Svou filmovou kariéru začala r.1965 muzikálovou komedií FUNNY THINGS HAPPEN DOWN UNDER. Stěžejní rolí pro ní byla Sandy v muzikálu POMÁDA (1978), kde si zahrála australskou středoškolačku. Zajímavé je, že ji v době natáčení bylo už 29 let a přesto v této roli nevypadá směšně. Po nevídaném úspěchu v tomto snímku si zahrála ještě v hudební pohádce XANADU (1980) v komedii DVA PODOBNÍ/NEBESKÝ PÁR (1983) se opět objevila po boku Johna Travolty.

V současné době se věnuje spíše muzikálům na Broadwayi a své pěvecké kariéře. Je také držitelkou několika cen Grammy.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.