Claude Giraud

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.2.1936

Miesto Narodenia: Chamalières, Francie,

 

...více

Životopis

Claude Giraud pochází z lékařské rodiny a narodil se ve městě Chamalieres ve střední Francii. Již od dětství jevil herecké nadání a jako velmi mladý vstoupil na jeviště nejslavnějšího francouzského divadla Comédie Française. Zde se ale dlouho nezdržel a rozčarován odtud krátce poté odešel. Začal pak hrát na různých pařížských scénách, dostal také první filmovou roli v dramatu režiséra Marcela Carné LES TRICHEURS (1958). Později dostal velkou úlohu v historické kriminálce UN ROI SANS DIVERTISSEMENT (1963), dále se ale věnoval více divadlu, hrál v klasice i moderně, přičemž neměl stálé angažmá a objevoval se na různých jevištích v Paříži.

Zlomovým obdobím v profesní dráze Clauda Girauda byla polovina šedesátých let, kdy dostal příležitost ztvárnit poměrně velkou roli v romantické sérii o Angelice. Hrál bratrance a později druhého manžela hlavní hrdinky, markýze Philippa de Plessis-Bellières. Mihnul se v první části ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLŮ (Angélique, marquise des anges, 1964), po boku hlavní představitelky Michèle Mercier pak hrál druhou hlavní roli v pokračování BÁJEČNÁ ANGELIKA (Merveilleuse Angélique, 1965), na začátku třetího dílu, ANGELIKA A KRÁL (Angélique et le roi, 1966), pak jeho postava umírá.

Celoevropský úspěch Angeliky neměl na další kariéru Clauda Girauda (stejně jako u řady dalších zúčastněných herců) nijak zásadní význam, nadále hrál především divadlo, relativně často se objevoval v televizi, kde dostával nabídky převážně do seriálů a historických filmů. Menší roli dostal ve filmu ARCIVÉVODSKÁ TRAGÉDIE V MAYERLINGU (Mayerling, 1968), u nás jej ale známe především z komedie DOBRODRUŽSTVÍ RABÍNA JÁKOBA (Les aventures de Rabbi Jacob, 1973), kde si zahrál po boku Louise de Funése. Od té doby vystupoval ve filmu již jen výjimečně, u nás jsme jej pak mohli vidět v historicko-dobrodružném seriálu MATYÁŠ SÁNDOR (Mathias Sandor, 1979).

Po několika dalších televizních seriálech ukončil Giraud svou práci před kamerou v polovině 90. let, od té doby se v televizi a filmu angažuje jen sporadicky, u nás byly uvedeny kriminální seriály CORDIEROVI, SOUDCE A POLICAJT (Les cordier, juge et flic, 1995) a JULIE LESCAUTOVÁ (Julie Lescaut, 2000), kde však měl jen nevelké příležitosti. Koncem 90. let hrál také naposledy v divadle, jeho posledním působištěm bylo Théâtre de l'Oeuvre. Doménou Clauda Girauda byl od 70. let dabing a stal se jednou z hlavních postav tohoto oboru ve Francii. Jeho hlasem promlouvali například Harrison Ford, Robert Redford, Mel Gibson, Anthony Quinn a řada dalších. Práci s hlasem uplatnil Giraud také v dokumentárních filmech a i televizních reklamách.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.