Claudia Cardinale


(Claude Joséphine Rose Cardinale)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (2 hlasů)

Herec,   

Narodený: 15.4.1938

Miesto Narodenia: Tunis, Tunisko,

 

...více

Životopis

Claudia Cardinale se narodila a vyrůstala v Tunisu, kam se vystěhovala její sicilská rodina. Otec byl Sicilan, matka Francouzsko-Italka. V roce 1957 zvítězila Claudia v soutěži o nejkrásnější Italku v Tunisku a výhrou jí byl zájezd na Filmový festival v Benátkách, kde se také rozhodla stát herečkou. Po malém zaváhání přijala nabídky na natáčení a debutovala v roce 1958 ve filmu Maria Monicelliho ZMÝLENÁ NEPLATÍ. Podepsala také kontrakt, který jí zakazoval ostříhat si vlasy, vdát se a přibrat na váze.

Zanedlouho se stala nejen erotickým symbolem celé Evropy, ale také kvalitní herečkou, která spolupracovala s největšími a nejváženějšími režiséry. Hrála po boku Alaina Delona ve filmu ROCCO A JEHO BRATŘI (1960) režiséra Luchina Viscontiho. V mistrovském dílku 8 ½ (1963) Federica Felliniho se objevila jako hodná a obětavá dívka, ale jen v myšlenkách hlavního hrdiny, ztvárněného Marcellem Mastroiannim. Ten samý rok si ještě zahrála ve Viscontiho historickém GEPARDOVI. V americké produkci natočila filmy CIRCUS WORLD a RŮŽOVÝ PANTER.

Během dalších let natáčela jak v Evropě tak v Americe. Znovu spolupracovala s Viscontim, tentokrát na dramatu HVĚZDY VELKÉHO VOZU (1965). Tento film nicméně kritika nepřijala nijak nadšeně, vytýkala mu nesrozumitelnost a špatné nastínění hlavní myšlenky. V roce 1968 ji Sergio Leone obsadil do nejslavnějšího spaghetti westernu TENKRÁT NA ZÁPADĚ (1968). Později se v evropském filmu objevovala čím dál méně - televizní minisérie JEŽÍŠ NAZARETSKÝ (1977), film FITZCARRALDO (1982) a také v SYNOVI RŮŽOVÉHO PANTERA (1993).

Sláva Claudie Cardinale překročila italské hranice. Spolu s ní tvořily trio nejkrásnějších italských hereček ještě Sophia Loren a Gina Lollobrigida. Ve své době znamenaly iniciály CC v Itálii to samé co BB ve Francii. Claudii Cardinale charakterizuje nejen její překrásná tvář, ale také typický drsný hlas. Mluví francouzsky, italsky, anglicky a španělsky. Vdaná byla za Franca Cristaldiho a Pasqualea Squitieriho. Má syna Patrika a dceru Claudii.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.