Lex Barker


(Alexander Crichlow Barker Jr.)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 8.5.1919

Zemřel: † 11.5.1973

Miesto Narodenia: Rye, New York, USA

Miesto úmrtí: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Lex Barker je jedním z mála herců, kteří byli v průběhu své herecké kariéry velmi těsně spojováni jen s jedinou postavou. I když jeho život by vydal také na nějaký ten dobrodružný film. Zájem o sport, ale hlavně o divadelní ochotnictví a záhy smlouva s Twentieth Century Fox, vzápětí však nesouhlas rodičů a návrat k těžké práci a dálkovému studiu stavebního inženýrství. Jenomže hned po studiích, v roce 1941, odvelení do armády a boje ve Velké Británii, Alžírsku a v Itálii, zranění hlavy a nohy. No a pět manželství navrch.

První výraznou rolí byl TARZAN, kterého ztvárnil po Johnnym Weissmullerovi v celkem pěti filmech. To mu otevřelo cestu hlavně do Evropy, kde v následujících letech ztvárnil role v nepříliš dobrých kostýmních filmech. Výjimku tvoří pouze jeho role ve Fellinniho SLADKÉM ŽIVOTĚ. V roce 1962 si ho producent Horst Wendlandt vybral do role klasického hrdiny Old Shatterhanda a tato postava se mu stala požehnáním i prokletím. Všichni to známe, ale nejlepší mayovky s Lexem Barkerem v hlavní roli jsou POKLAD NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE a trilogie VINNETOU. Jediný film, kde se nesešli s Pierrem Bricem v rolích pokrevních bratrů, je western PEKLO MANITOBY z roku 1965.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.