Dennis Farina

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 29.2.1944

Zemřel: † 22.7.2013

Miesto Narodenia: Chicago, Illinois, USA

Miesto úmrtí: Scottsdale, Arizona, USA

 

...více

Životopis

Dennis Farina, narozen v Chicagu, stát Illinois, je americký a televizní herec. Narodil se matce Yolandě, což byla žena v domácnosti a otci Josephovi, který byl sicilským lékařem a do docela početné rodiny, neboť má tři sestry a tři bratry. Než Dennis Farina započal, dnes již slavnou, hereckou dráhu a co málokdo věděl, či tušil tak to, že byl chicagským policistou osmnáct let. Působil zde v letech 1967 až 1985. Když už, jak se říká, ztrácel síly, stal se na malou chvíli soukromým detektivem.

Pak už se naplno rozhodl vést život herce. A začal tím hned spoluprací s režisérem Michaelem Mannem, kterému pomáhal při vytvoření snímku THIEF, kam se jej rozhodl také Mann obsadit, dal mu malý, ale přesto nějaký prostor. Farina chvíli pokračoval na divadelní scéně, než si pro něj znovu přišel Mann, aby mu dal konečně využitelný prostor. Začali tudíž ve větším stylu a to v seriálech CRIME STORY a MIAMI VICE. Diváci by si určitě museli povšimnout jeho charakteristického a mužného vzhledu a tak by si také mohli později ukázat na jeho nejznámější snímky a říci to je on. Snímky, jako je MIDNIGHT RUN, kde ztvárnil šéfa mafie, Jimmyho Serrana a snímek Get Shorty. V tomto snímku natolik prokázal dokonce i svůj komediální talent, že byl za tuto roli oceněn na AMERICAN COMEDY AWARD. U těchto a předchozích snímků, se dá jen stěží říci, že nemá herecký talent, když už si jej například do několika svých snímků vybral dnes kultovní režisér Michael Mann. Stál by za zmínku snímek, tedy první snímek, o Hannibalu Lecterovi, MANHUNTER, kde ztvárnil agenta FBI, Jacka Crawforda. Následovaly malé a nevelké role, kde i tak předvedl svůj výkon, jak se patří.

Pak, jako by si jej začal všímat dokonce celý Hollywood. Upřen pozorností Stevena Spielberga, pro jeho herecký talent, byl obsazen do snímku SAVING PRIVATE RYAN, což už má váhu. Malá, ale přesto viditelná role Farina, jej postavila vedle dnešních hvězd, ve snímcích jako – THE MOD SQUAD, SNATCH či komedie STEALING HARVARD. Dále tu je jeho velké působení v seriálové tvorbě, jako například v seriálu BUDDY FARO. Ba dokonce si jej vybrali do seriálu LAW & ORDER, kde působil jako detektiv Joe Fontana. Po dvouletém působení, si ale nezískal velký ohlas u diváků, tudíž ze seriálů odstoupil s tím, že se vrátí spíše k filmovým rolím. Tak se tu pro něj objevila role ve snímku z roku 2007, kde hrál po boku Bena Kingsleyho YOU KILL ME. Opět nevelkou rolí, kterou se může ohánět, je ve snímku What Happens in Vegas. Svým obsazením se připojil k osobě Dustina Hoffmana, ve filmu LUCK.

Samozřejmě ještě dnes točí snímky a určitě se může i v pozdějších letech těšit řadě úspěchů. Dennis Farina byl jednou ženatý. S manželkou Patricií, s níž se rozvedl v roce 1980, má tři děti, Dennise, Michaela a Josepha.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.