Rene Auberjonois


(Rene Murat Auberjonois)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 1.6.1940

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

René Murat Auberjonois se narodil 1. června 1940 v New Yorku v USA do umělecké rodiny, která zahrnovala jeho dědečka, známého švýcarského malíře a otce Fernanda, který byl spisovatel. Jeho matka byla princezna Louise Laure Napoleone Eugénie Caroline Murat, která byla pravnučka jednoho z hlavních rádců vojevůdce Napoleona Bonaparte při jeho slavném tažení. Jeho rodina se přestěhovala do Paříže krátce po druhé světové válce. Zde také René udělal důležité rozhodnutí, když v šesti letech mohl řídit školský sbor na rodičovském představení Do You Know Muffin Man?. Když představení skončilo rozhodl se stát se hercem.

Rodina se znovu přestěhovala zpět do USA, do umělecké kolonie v severní části New Yorku. V raném věku, byl René obklopen hudebníky, skladateli a herci. Mezi jeho sousedy patřili Helen Hayes, Burgess Meredith a John Houseman, který se později stal jeho rádcem. Houseman dal Renému jeho první divadelní práci ve věku 16 let, jako učeň v divadle ve Stratfordu, Connecticut, sám René později prohlásil že za svoje úspěchy vděčí právě jemu. Později začal navštěvovat Carnegie-Mellonskou Univerzitu, zde studoval herectví a neučil se jenom hrát ale učil se také o celém procesu výroby divadelní hry. Po absolvování CMU, René jednal s různými divadelními společnostmi, včetně San Franciské divadelní konzervatoře a Broadwayské akademie hudby.

V roce 1969 získal roli ve svém prvním hudebním díle Coco, zde se setkal s hvězdou Katharine Hepburn a získal nominaci za herce ve vedlejší roli. Od té doby hrál v mnoha divadelních představeních, filmech a televizních seriálech, včetně role Claytona Endicotta v komediálním seriálu BENSON (1979), ale nejvíce se proslavil ve slavné sérii STAR TREK: DEEP SPACE NINE (1993), kde ztvárnil roli Oda po dobu sedmi let. Mezi jeho nejnovější projekty patří film PATRIOT (2000), kde měl hlavní roli Mel Gibson a účast v několika dílech seriálu FRASIER (1993) roku 2000. Také si zkusil dabovaní v herním průmyslu ve hrách Uncharted 2 a Fallout. Momentálně šťastně žije se svojí manželkou Judith a má dvě děti.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.