Jeffrey Combs


(Jeffrey Alan Combs)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 9.9.1954

Miesto Narodenia: Oxnard, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Narodil se 9. Září 1954 ve městě Oxnard v Kalifornii jako Jeffrey Alan Combs. Studoval herectví na konzervatoři v Santa Marii a navštěvoval kurzy profesionálního herectví na Washingtonově univerzitě v Seattlu. Jeho cesta k filmu začínala na prknech divadla. Čtyři roky se objevoval především v malých podnicích v San Diegu, Tucsonu a mnoha dalších. V roce 1980 se přestěhoval do Los Angeles, kde žije se svou rodinou dodnes.

Svůj debut si odbyl ve filmu ČÍ JE TO VLASTNĚ ŽIVOT (1981) a následovaly drobné role v MUŽ SE DVĚMA MOZKY (1983), nebo hororu FRIGHTMARE (1983). V té době se seznamuje s mladým režisérem Stuartem Gordonem, který mu nabízí roli v adaptaci povídky H.P.Lovecrafta. Oslněn scénářem herec nabídku přijal a v roce 1985 si poprvé zahrál doktora Herberta Westa v hororu RE-ANIMATOR. Právě díky této roli se stal Combs hvězdou béčkových hororů. Společně s Gordonem a producentem Brianem Yuznou následně natočil další adaptaci Lovecraftovy povídky - film ZE ZÁHROBÍ (1986). Ten se bohužel nedočkal velké slávy, což se všeobecně dává za vinu faktu, že se promítal ve zkrácené verzi. Tvůrci se tedy pokusili zopakovat úspěch Re-Animatora v pokračování NEVĚSTA RE-ANIMATORA (1990). Ani tady se pochvaly od fanoušků nedočkali.

Combs ovšem ve své kariéře pokračoval a pomalu kolem sebe budoval kult herce, který sice nesbírá Oscary, ale každý jeho nový film je zvědavě očekáván. Objevil se celkem v pěti adaptacích Lovecraftových děl a mihnul se například v hororech TAJEMSTVÍ LOŇSKÉHO LÉTA (1998), nebo DŮM NA HAUNTED HILL (1999). Rovněž si zopakoval ještě jednou roli, která jej „udělala“ a v roce 2003 natočil další sequel se šíleným genetikem (NÁVRAT RE-ANIMATORA).

Významnější zářez v životopisu přišel v roce 1996, kdy Peter Jackson (v té době režisér především splatterových filmů) natáčel drama PŘÍZRAKY a nadějného herce obsadil do role detektiva. V té době Combs také začíná svou neméně významnou kariéru v televizních seriálech. Objevuje se v kultovním 4400, ale především ve STAR TREKU, kde si jako vůbec první herec zahrál tři různé postavy v jediné sérii. Celkem nastřádal přes třicet televizních rolí, dabuje také animované seriály jako je BATMAN: GOTHAM KNIGHTS, či SPIDERMAN. Svými až démonickými rolemi si získal silnou fanouškovskou základnu, kterou po útocích na WTC 11. Září 2001 rozrušila falešná zpráva o tom, že v troskách bylo nalezeno tělo jejich modly. Combs musel panikařící fanoušky uklidnit prohlášením, že soucítí s rodinami obětí, ale sám se jí nestal.

Říká se o něm, že je novodobý Vincent Price. Zatímco Price byl označován za dvorního herce Edgara Alana Poa, Jeffrey je považován za dvorního herce H. P. Lovecrafta. V roce 2010 je plánována premiéra čtvrtého pokračování Re-Animatora (HOUSE OF RE-ANIMATOR) pod taktovkou Briana Yuzny a samozřejmě v hlavní roli s Jeffrey Combsem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.