Robert Bresson

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 25.9.1901

Zemřel: † 18.12.1999

Miesto Narodenia: Bromont-Lamothe, Puy-de-Dôme, Auvergne, Francie

Miesto úmrtí: Paříž, Francie

 

...více

Životopis

Jako vyučený malíř pracoval nejdříve jako scénárista a natočil krátký film (pro něj netypickou komedii) VEŘEJNÉ ZÁLEŽITOSTI. Poté co se po více než roce vrátil z koncentračního tábora uvedl svůj filmový debut ANDĚLÉ HŘÍCHU a jako druhé přišly DÁMY Z BOULOŇSKĚHO LESÍKA, které se staly zároveň i jeho posledním snímkem, ve kterém využil služeb profesionálních herců.

Počínaje filmem DENÍK VENKOVSKÉHO FARÁŘE postupně vytvořil svůj unikátní minimalistický styl, vyzančující se tím, že zde jsou všechny podstatné skutečnosti záměrně opomenuty (klíčové detaily jsou obsaženy jen v hudbě) a herci se cíleně prezentují nevýraznými a plochými výkony. Jedná se o náročně stravitelný, zcela osobitý styl, jenž zapříčinil fakt, že jeho filmy se nikdy nedočkaly vysoké popularity u diváků (zřídkakdy natočil více než jeden film během pěti let).

Navzdory komerčním neúspěchům byl vysoce ceněn kritiky, kteří jej řadili a řadí mez nejvýznamnější postavy historie filmu. V osmdestátých letech odešel do důchodu poté, co se mu nedostalo financí pro jeho dlouho plánovanou adaptaci biblické knihy Genesis.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.