Ennio Morricone

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 10.11.1928

Miesto Narodenia: Řím, Itálie,

 

...více

Životopis

Co se člověku vybaví když se řekne spaghetti-western? Mnohým se jistě jako první vybaví nějaká notoricky známá melodie zkomponovaná tímto italským skladatelem.

Za svůj život složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Westerny z tohoto množství tvořily pouhý zlomek, přesto právě tato hudba patří k nejznámějším.

Narodil se 10. listopadu 1928 v Římě. Studoval na konzervatoři Accademia Nazionale di Santa Cecilia trumpetu a skladbu u Goffreda Petrassiho. V roce 1962 začal skládat hudbu pro filmy. Od roku 1964 započal legendární spolupráci s režiséry Sergiem Leonem a Bernardem Bertoluccim. Mezi další režiséry se kterými spolupracoval patří Giuliano Montaldo, Gillo Pontecorvo, Giuseppe Patroni Griffi, Terrence Malick, Brian De Palma, Barry Levinson, Giuseppe Tornatore a další. Byl nominován na 5 Oscarů. Vyhrál přes 40 dalších cen a na dalších 22 byl nominován.

Kdyby se měly určit tři nejznámější melodie, nejspíš by to byly tyto: Man with a harmonica z filmu Tenkrát na západě, hudba k filmu Hodný, zlý a ošklivý a skladba Chi Mai z filmu Profesionál.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.