Elliott Gould


(Elliott Goldstein)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 29.8.1938

Miesto Narodenia: Brooklyn, New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Elliott se narodil ve znamení panny 29. srpna 1938 v New Yorku. Díky ctižádostivým rodičům se věnoval výuce zpěvu, herectví a tance už od mala. Navštěvoval uměleckou školu Charlese Lowea a absolvoval na Professional Children's School.

V roce 1963 si vzal herečku a zpěvačku Barbru Streisand, se kterou má syna Jasona. Po osmi letech se rozvedli a Elliot se v roce 1974 oženil s Jennifer Bogart, se kterou se později rovněž rozvedl, ovšem v roce 1978 si jí opět vzal a i když spolu momentálně nežijí, mají 2 děti.

Prvním úspěchem byla pro Goulda role v komediálním drama BOB & CAROL & TED & ALICE (1969), za kterou byl nominován na Oskara. O rok později se dočkal nevídané popularity díky roli ve filmu MASH, kde si zahrál poboku Donalda Sutherlanda chirurga Johna McIntyrea alias "Trappera". Od roku 1944 se rovněž ukázal v přibližně 20 epizodách celosvětově známého seriálu FRIENDS, kde ztvárnil otce Monicy (Courteney Cox) a Rosse (David Schwimmer).

Elliotta jsme mohli také vidět ve snímcích jako AMERICAN HISTORY X (Kult hákového kříže), či ve všech dílech OCEANS'S ELEVEN (známějšího jako Dannyho parťáci). Kromě již zmíněních ztvárnil Elliott Gould více než 100 filmových/seriálových rolí nejrůznějších žánrů a úrovní.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.