D. B. Sweeney


(Daniel Bernard Sweeney)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 14.11.1961

Miesto Narodenia: Shoreham, New York, USA

 

...více

Životopis

Daniel Bernard Sweeney se narodil 14. listopadu 1961 v Shoreham (stát New York). Pochází ze čtyř dětí, má sestry Kathleen a Barbaru a bratra Tommyho. V mládí snil o tom, že se stane profesionálním hráčem baseballu, ale nehoda na motocyklu v roce 1980 jeho sen zhatila. Vystudoval Tulane a New York University a působil na Broadwayi. V roce 1983 získal roli ve hře Hermana Wouka VOJENSKÝ SOUD SE VZBOUŘENCI Z LODI CAINE. Na začátku kariéry používal jméno Danny, ale kvůli existenci jiného herce s tím samým jménem se rozhodl používat pouze dvě počáteční písmena svých křestních jmen - D. B.

Upozornil na sebe ve válečném dramatu ZAHRADY Z KAMENE, kde si pod taktovkou režiséra F. F. Coppoly zahrál poručíka Jackieho Willowa, který dobrovolně odejde bojovat do války ve Vietnamu. V roce 1990 následoval válečný snímek z období 2. světové války MEMPHISKÁ KRÁSKA, kde ztvárnil leteckého navigátora Phila.

Přestože se nemohl věnovat baseballu profesionálně, zahrál si alespoň ve dvou filmech s baseballovou tematikou a to ve filmu OSM MUŽŮ Z KOLA VEN a HARD BALL (zde si střihnul roli baseballového trenéra). Tento 1,83 m vysoký herec si zahrál i bývalého hokejistu a začínajícího krasobruslaře Douglase Dorseyho v romantické komedii LEDOVÉ OSTŘÍ.. Od té doby se Sweeney pravidelně účastní hokejových bojů mezi celebritami. Při natáčení seriálu PODIVNÉ NÁHODY v roce 1995 se ve Vancouveru setkal s obráncem hokejového týmu Vancouver Canucks Bretem Hedicanem a někteří tehdejší členové týmu se potom v seriálu objevili.

V roce 1995 si zahrál společně s Peterem Falkem a Julianne Moore ve filmu NIKDO NENÍ SÁM. Namluvil jednu z postav v animáku MEDVĚDÍ BRATŘI. Nedávno jsme ho mohli vidět v epizodní roličce v seriálu DR. HOUSE nebo v seriálu JERICHO. V roce 2008 by se snad měl dostat do kin jeho nový film STILETTO. Film MIRACLE AT ST. ANNA se v současné době nachází ve fázi post produkce.

V současnosti se Sweeney věnuje nejen hraní ale i režii (film TWO TICKETS TO PARADISE). Je ženatý a s manželkou Ashley Vachon mají jednoho potomka.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.