Bob Fosse


(Robert Louis Fosse)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 23.6.1927

Zemřel: † 23.9.1987

Miesto Narodenia: Chicago, Illinois, USA

Miesto úmrtí: Washington, Federální distrikt Kolumbie, USA

 

...více

Životopis

Bob Fosse se narodil roku 1927 v Chicagu vaudevillovému umělci a již od mládí se pohyboval v blízkosti jevišť. Začínal jako tanečník a poté se začal věnovat i herectví. V období 1949-1950 debutoval na Broadwayi. Nejprve jako choreograf tanečních čísel (např.Funny Girl, Promises), jeho choreografie byly známé díky častému používání klobouků, které později zapracoval do svých muzikálů. Pracoval i jako režisér muzikálů. To mu zůstalo i do světa hollywoodské kinematografie, kde v roce 1960 debutoval, jak jinak než muzikálem, SWEET CHARITY.

Největší úspěch však přišel až o 12 let později. Muzikál KABARET (1972) se stal diváckým i akademickým fenoménem, získal osm cen akademie. V roce 1974 vzbudil znovu Bob Fosse pozornost a to životopisným filmem o Lennym Bruceovi s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli, LENNY. Snímek získal šest nominací akademie. V roce 1979 natočil dle kritiků Bob Fosse svůj nejlepší muzikál, ALL THAT JAZZ s Royem Sheiderem v hlavní roli. Film byl nominován na devět cen akademie, získal však "pouze" čtyři z nich.

Posledním filmovým počinem Boba byl snímek STAR 80 z roku 1982. Film se nesetkal s takovým diváckým úspěchem jako jeho předešlé snímky a zcela propadl. Bob Fosse zemřel roku 1987 ve Washingtonu, jako jeden z největších inovátorů muzikálového světa na Broadwayi i v Hollywoodu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.