Dominique Swain


(Dominique Ariane Swain)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 12.8.1980

Miesto Narodenia: Malibu, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Dominique Adrian Swain se narodila v Kalifornii a vyrostla se svými rodiči a čtyřmi sourozenci v Malibu. Už jako dítě vynikala ve škole jako pilná a vysoce inteligentní studentka, kvůli čemuž nebyla u svých vrstevníků příliš oblíbená.

Obrat v jejím životě nastal, když se začala ve dvanácti letech zúčastňovat různých filmových konkurzů. Mihla se například v dramatickém thrilleru DOBRÝ SYNEK jako dublerka mladší sestry hlavního hrdiny (Macaulay Culkin). Také se neúspěšně ucházela o roli Claudie pro slavný horor INTERVIEW S UPÍREM.

Zlomový okamžik, však přišel až v r.1997 kdy Dominique získala první hlavní roli. Jednalo se o úlohu čtrnáctileté dívenky Lolity, k níž zahoří láskou zralý univerzitní profesor Humbert v dramatu Adriana Lyneho LOLITA natočeném podle stejnojmenného skandálního románu. V tomto filmu se Dominique sešla s takovými hereckými osobnostmi jako Jeremy Irons nebo Melanie Griffith a získala celosvětové uznání. Lolita byla vřele přijatá jak divácky tak kritikou a z mladé herečky se ze dne na den stala hvězda.

Bohužel jak už to v podobných případech bývá, Dominique dlouho nemohla ze stínu své životní role vystoupit, což mělo za následek zásadní změnu životního stylu, závislost na alkoholu a nepříliš úspěšné filmové role. Naštěstí se rychle dokázala vzpamatovat, nadobro se vzdala pití a dnes již vytrvale pokračuje v herecké dráze.

Přestože je kritikou uznávaná jako velmi kvalitní herečka, snad s výjimkou postavy rebelantské dcery Johna Travolty v akční pecce TVÁŘÍ V TVÁŘ, se vyhýbá blockbusterovým rolím a raději dává přednost komornějším a nezávislým snímkům. Kromě hraní také studuje na univerzitě v Santa Monice. Nepochybně má před sebou ještě dlouhou a pestrou kariéru.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.