Sarah Douglas

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 12.12.1952

Miesto Narodenia: Stratford-on-Avon, Warwickshire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Sarah se narodila a vyrůstala v rodišti dramatika Williama Shakespearea, v anglickém Stratford-Upon-Avon. Její otec Edward byl pilotem britského královského letectva, její matka Beryl byla fyzioterapeutkou, která pracovala často s herci. Už od dětství Sarah věděla, že se chce věnovat herectví. Ve čtrnácti letech jela na turné po Evropě s prestižní britskou divadelní společností National Youth Theatre. Poté studovala divadlo na Rose Burford Drama School. Aby se uživila, nějakou dobu pracovala v továrně a také na sterilizačním oddělení v nemocnici. Začala také studovat učitelství angličtiny a divadla a načas přesídlila do Francie. Herectví ji ale stejně dostihlo.

Po ukončení školy v roce 1973 získala svou první filmovou roli Catherine ve sci-fi thrilleru THE FINAL PROGRAMME, stejně jako roli Jennie Garrett v televizním seriálu THE INHERITORS. Další herecké příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat, jednou z nich byla hlavní ženská role Diane v kontroverzním kriminálním dramatu THE BRUTE (1977). V tomtéž roce přišel na řadu její první americký film – dobrodružné sci-fi THE PEOPLE THAT TIME FORGOT. Za výkon v tomto filmu byla o rok později nominována na Saturn Award. Během natáčení tohoto filmu se Sarah zúčastnila castingu na SUPERMANA (1978), kde získala roli záporné postavy Ursy. Stejnou roli hrála i v pokračování SUPERMAN 2 z roku 1980. V přestávce mezi těmito dvěma filmy si stihla střihnout roli Belly Harringtonové v seriálu THUNDERCLOUUD (1979). V roce 1984 po dlouhém váhání přijala roli královny Taramis ve snímku CONAN NIČITEL. V letech 1983 – 1985 poté ztvárňovala Pamelu Lynch v seriálu FALCON CREST. V roce 1991 se blýskla v hlavní ženské roli Galy v životopisném snímku DALÍ – jejím hereckým partnerem byl Lorenzo Quinn. Později se objevila v epizodních rolích velkého počtu seriálů, ale od roku 2000 už o ní ve filmové branži není příliš slyšet.

V roce 1981 se jejím manželem stal herec Richard LeParmentier. Jejich manželství ale nevydrželo a pár se rozvedl v roce 1984.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.