...více

Životopis

Sting se narodil jako nejstarší ze čtyř dětí. Jeho otec byl mlékař a matka pracovala jako kadeřnice. Studoval angličtinu a hudbu na pedagogické fakultě Warwick University. Hrál na kontrabas s jazzovou kapelou. Nějaký čas pracoval také jako učitel. Zpíval s jazzrockovou skupinou Last Exit.

V roce 1977 založil s bubeníkem Stewartem Copelandem a kytaristou Andym Summersem punkové trio The Police. Skupina dosáhla největší slávy na začátku 80. let. V roce 1983 vydali desku Sychronicity, která vystoupila na první příčku v britské i americké hitparádě. V USA se stala osmkrát platinovou. V polovině 80. let se skupna rozpadla. V roce 1997 se skupina dala znovu dohromady a zahráli na 49. udílení cen GRAMMY. Sting v The Police působil jako skladatel, zpěvák a baskytarista. Svou sólovou kariéru Sting zahájil v roce 1985 vydáním desky The Dream of the blue Turtles. Ve svých písních kombinuje různé hudební styly a žánry (např. rock, pop, jazz atd.).

Poprvé stál před kamerou jako model v reklamě na žvýkačku Wrigley´s. Pro reklamu se nechal odbarvit na blond a u tohoto odstínu už zůstal. Ve filmu debutoval v roli hotelového pikolíka jménem Ace Face, který o víkendech prohání silné motorky, ve filmové verzi rockového muzikálu o soupeřících rockerských bandách z pol. 60 let QUADROPHENIA. Dramatickou rolí na sebe upozornil v černé komedii DĚTSKÉ PROJÍMADLO, kde hrál Martina Tylora, který se vetře do přízně jedné rodiny tím, že se tam začně starat o psychicky labilní dívku. Hrál ve sci-fi filmu DUNA. Po boku herečky Mereyl Streep hrál v psychologickém dramatu VÍC NEŽ DOST. V roce 1989 se představil v broadwayské inscenaci Brechtovy a Weillovy ŽEBRÁCKÉ OPERY jako král zlodějů Mackie Messer.

Stingovy skladby jsou velice často zařazovány do filmových soundtracků. Spolu s Trevorem Jonesem byl nominován na Zlatý Globus za titulní píseň z filmu MOCNÝ.

Stingovou první ženou byla herečka Frances Tomeltyová (1976-82) a od roku 1992 má za manželku herečku a producentku Trudii Stylerovou, s níž ma čtyři děti. Se svou ženou založil nadaci na záchranu deštných pralesů a věnuje se aktivně různým charitativním činnostem. Má čestné doktoráty na Northumbia University (1992) a na prestižní Berklee College of Music (1994).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.