Jennifer Beals

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 19.12.1963

Miesto Narodenia: Chicago, Illinois, USA

 

...více

Životopis

Jennifer se narodila jako prostřední ze tří dětí učitelce a majiteli supermarketu. Její otec, který měl afro - americké kořeny, zemřel záhy po jejích desátých narozeninách. Z počátku se věnovala především modelingu. V roce 1980 se zúčastnila jako komparsistka natáčení komediálního dramatu MY BODYGUARD. Po této, zřejmě zlomové zkušenosti, začala navštěvovat kurzy herectví, režie, scenáristiky a scénografie v chicagském Goodman Theatre.

Důležitým mezníkem v její kariéře bylo vítězství v konkurzu na hlavní roli ve filmu FLASHDANCE, kterého se mj. zúčastnilo na 4000 kandidátek, a jež jí vyneslo mezinárodní popularitu a nominaci na Zlatý glóbus 1983. Své herecké ambice potvrdila ve snímku NEVĚSTA, kde si zahrála umělou bytost Evu po boku Stinga - jejího stvořitele. Rázem se jí otevřel svět filmového show bussinesu, ale Jennifer si chtěla stůj co stůj dokončit vzdělání. Přerušila kariéru a pokračovala ve studiu na univerzitě Yale, kde se seznámila s Davidem Duchovnym, který ji záhy doporučil na roli agentky Dany Scully v kultovním seriálu THE X FILES. Tuto roli nakonec získala Gillian Aderson. J. B. absolvovala s vyznamenáním americkou literaturu.

Na filmová plátna se znovu vrátila až koncem osmdesátých let, ale zjistila, že její herecká pauza byla příliš dlouhá. Byla obsazována do meších či větších rolí, slavných či méně slavnějších filmů. Za zmínku stojí IN THE SOUP, ČTYŘI POKOJE nebo televizní seriál MALIBU ROAD 2000. Ztracenou slávu jí znovu vrací až seriál THE L WORD v roce 2004, kde ztělesňuje ambiciózní lesbickou ředitelku Kalifornského art centra.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.