Gil Bellows

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 28.6.1967

Miesto Narodenia: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada

 

...více

Životopis

Charizmatický a sympatický Gil Bellows pochází z kanadského Vancouveru, kde se narodil v roce 1967. Po studiu na American Academy of Dramatic Arts v Los Angeles se stal divadelním a filmovým hercem v New Yorku. Poprvé na sebe upoutal pozornost postavou vězně Tommyho ve skvělém zpracování románu Stephena Kinga VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK, kde si zahrál po boku Tima Robbinse a Morgana Freemana. Zajímavostí jistě je, že roli, kterou v tomto filmu Gil ztvárnil, odmítl samotný Brad Pitt, který byl zaneprázdněn natáčením filmu Legenda o vášni.

Po rolích ve filmech RAPSODIE V MIAMI, STŘÍBRNÁ PLÁŽ, ZKOUŠKA OHNĚM a ZAMILOVANÁ ČARODĚJKA přišel seriál ALLY MCBEALOVÁ, ve kterém se Gil Bellows zapsal do podvědomí diváků postavou sympatického Billyho Thomase. Díky této roli se stal opravdu známým a nastartoval tak dráhu oblíbeného herce filmů i seriálů. Z filmů, kde se tento charizmatický herec objevil, bychom mohli jmenovat JIDÁŠŮV POLIBEK, PĚKNÁ MRCHA (kde si zahrál se Sharon Stone, jeho velkou platonickou láskou), OTEVŘENÉ OČI (s Jeffem Danielsem),PRONÁSLEDOVANÝ, PAN ROSNIČKA (po boku Nicolase Cage), KEEP YOUR DISTANCE a mnoho dalších spíše televizních filmů. Svými rolemi obdařil také seriály V TAJNÝCH SLUŽBÁCH, ZÓNA SOUMRAKU a TERMINAL CITY.

Gilovo nadšení pro film se neprojevuje jen v jeho hereckých výkonech ve filmu, ale i v organizování mezinárodního filmového festivalu Cygnus, jehož první ročník se uskutečnil v roce 1999. S manželkou herečkou Ryou Kihlstedt, se kterou se seznámil v roce 1991 při práci na Williamstown Theatre Festivalu, má Gil dvě děti (dcera Ava Emmanuelle Bellows a syn Giovanni Bellows). Po boku své ženy se Gil objevil ve filmech SAY YOU'LL BE MINE a BYTOST Z HLUBIN.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.