Rebecca Gayheart

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 12.8.1971

Miesto Narodenia: Hazard, Kentucky, USA

 

...více

Životopis

„Vypiji nejméně pět lahví vody a spím minimálně osm hodin denně.“

Americká herečka Rebecca Gayheart se narodila 12. srpna 1971 ve městě s dobrodružně znějícím názvem Hazard ve státě Kentucky a vyrostla poblíž v městečku se sotva osmi sty obyvateli Pinetop. Směsice původu Italské, Irské, Německé a Cherokeeské krve dala vzniknout jejímu zajímavému vzhledu a tak není divu, že se z dívky stala brzy modelka a v patnácti letech se přestěhovala do New Yorku za štěstím.

Během prvního roku v New Yorku dokončila střední školu a začala studovat herectví, kde jinde než v institutu Lee Strasberga. Na celkem slušné živobytí si vydělávala jako modelka předvádějící spodní prádlo a její fotografie bez dechu hltaly předplatitelé katalogů Sears a JCPenney. Začátkem devadesátých let začala vystupovat v sérii reklam jako tzv. „Noxzema girl“ a její kariéra se dala do pohybu. Svou první televizní zkušenost získala v mýdlové opeře LOVING, kde hrála dívku posedlou svým učitelem. Během několika následujících let se v televizi slušně rozkoukala a zahrála si v sérii ZTRACENÝ SYN, sci-fi seriálu EARTH 2, televizním filmu SMRTÍCÍ INVAZE a v populární puberťáckém seriálu BEVERLY HILLS 90210, kde ztvárnila objekt touhy playboye Luka Perryho.

Od roku 1997 se Rebecca začíná objevovat i na filmovém plátně. Nejprve v komedii NENÍ CO ZTRATIT s duem Tim Robbins a Martin Lawrence v hlavních rolích a pak v pokračování populárního hororu s názvem VŘÍSKOT 2. V roce 1998 se objevila ve filmu MĚSTSKÁ LEGENDA a o rok později s Pam Grier a Rose McGowan ve snímku ĎÁBELSKÁ HRA. Tentýž rok rovněž ztvárnila roli Samanthy Price v seriálu WASTELAND a zrušila zásnuby se známým režisérem Brettem Ratnerem.

V novém miléniu už konečně začala u filmu dostávat regulérní role, když se objevila v Tarrantinově a Rodriguezově snímku OD SOUMRAKU DO ÚSVITU: DCERA OBĚŠENCE a SHADOW HOURS. Užuž to vypadalo, že filmu s konečnou platností prorazí, když se stala tragédie. 13. června 2001 si razila cestu ulicemi Los Angeles ve svém autě a s mobilem u ucha, když náhle srazila devítiletého chlapce, který na následky srážky zemřel druhý den v nemocnici. Rebecca vyvázla od soudu s tříletou podmínkou, ročním zákazem řízení, tučnou pokutou a 750 hodinami veřejně prospěšných prací.

„Řekl jsem ženě, už nikdy ji nesmíme nechat řídit!“

Tato slova pronesl její otec po soudním procesu a očividně nikomu nebylo moc do zpěvu. Dokonce i v liberálním Hollywoodu je přejíždění hispánských chlapečků autem silné kafe a tak se zákonitě tento incident podepsal i na její kariéře. Sice získala roli v seriálu FIREFLY, avšak po jednom dni natáčení byla nahrazena Morenou Baccarin.

Naštěstí pro ni přišel v roce 2003 seriál MRTVÍ JAKO JÁ a s ním i postava Betty. 29. října 2004 pak pro změnu přišly šťastnější chvilky v podobě svatby s hercem Ericem Danem a od roku 2006 se objevuje v seriálu VANISHED.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.