Jim Wynorski


(James Wnoroski)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 14.8.1950

Miesto Narodenia: Glen Cove, Long Island, New York, USA

 

...více

Životopis

Režisér: "Co máte proti umění?"
Policistka: "Tohle je ale pornografie!"
Režisér: "Vážená dámo, je už tak dost těžký dělat dneska film bez jistejch ústupků obecnýmu vkusu..."
- z Wynorského Souboje se smrtí


Král ultralevného lechtivého filmového trashe označovaného T&A (Tits & Ass), céčkový režisér, scenárista a producent Jim Wynorski, vlastním jménem James Wnoroski, má ke dnešku na svém kontě přes 50 video a TV filmů. Jejich hodnocení bývá obvykle pětihvězdičkové nebo odpadové. Záleží na tom, má-li hodnotící divák slabost pro filmy tak špatné až jsou dobré (popřípadě tak špatné až jsou špatné) nebo ne.

Wynorski debutoval v polovině 80. let dobrodružnou komedií LOST EMPIRE (1985). Parodie na bondovky říznutá Charlieho andílky pojednávala o trojici prsatic, pokoušejících se zastavit padoucha, který vyhrožuje světu zbraní nebezpečně připomínající obrovský penis a osobní ochranku mu dělají ninjové. Už zde se plně projevil jeho režijní styl vyznačující se nadsázkou, samoúčelnou nahotou, amatérskými triky a přehráváním (ne)herců.

Wynorski miluje camea. Dopřává je hlavně Angusu Scrimmovi (Dlouhán z kultovní hororové série Phantasm) a svému stejně nechvalně známému kolegovi céčkaři, režiséru Fredu Olenu Rayovi, se kterým společně natočili komedie SCREAM QUEEN HOT TUBE PARTY a OSTROV AMAZONEK. Wynorski sám si ve svých filmech rád nějaké to cameo střihne, v jeho SOUBOJI SE SMRTÍ je jeho výstup tím nejvtipnějším na celém filmu.

Také do svých snímků rád umisťuje odkazy na své i cizí filmy (hlavně z produkce Rogera Cormana, jehož je chráněncem), např. filmové plakáty visící v pozadí nebo filmy běžící v televizi. Dalším Wynorského oblíbeným trademarkem jsou pak sprchové scény, které nesmí chybět v žádném jeho filmu. Často se ukrývá pod pseudonymy Jay Andrews, Arch Stanton, H.R. Blueberry či Noble Henry.

V 80. letech byly v centru jeho pozornosti tehdy populární vyvražďovačky (CHOPPING MALL, SORORITY HOUSE MASSACRE II a jeho volné pokračování SOUBOJ SE SMRTÍ), fantasy (DEATHSTALKER II), upírštiny (NOT OF THIS EARTH, TRANSYLVANIA TWIST) či comicsové filmy (RETURN OF THE SWAMP THING ke kterému později přidal ještě VAMPIRELLU).

V první polovině 90. let se přeorientoval na komediální horory (MUNCHIE, GHOULIES IV, BARE WENCH PROJECT) a erotické thrillery (SINS OF DESIRE, BODY CHEMISTRY 3 a 4, VICTIM OF DESIRE), v druhé polovině pak na akční (NEVIDITELNÁ SMRT, POSLEDNÍ PLAVBA, MRTVÝ BOD) a monstr filmy (JEŠTĚŘI, GARGOYL, VARAN VS. KOBRA). Jen v roce 2005 natočil Wynorski 8 filmů, takže se dá předpokládat, že nás hned tak zásobovat nepřestane.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.