Robert Urich


(Robert Michael Urich)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 19.12.1946

Zemřel: † 16.4.2002

Miesto Narodenia: Toronto, Ohio, USA

Miesto úmrtí: Thousand Oaks, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Herec a zároveň producent se narodil 19. prosince 1946 ve státě Ohio. Původně byl oddaný sportu (fotbal a atletika), ale to se mu stalo osudným na Floridské státní univerzitě, kde měl těžký úraz hlavy. Když nemohl vrcholově sportovat, tak se rozhodl pro studia. Vystudoval bakalářské studium umění a později dál pokračoval na Michiganské státní univerzitě.

Hereckou kariéru odstartoval v roce 1973 v MAGNUM FORCE a o rok později seriálem KILLDOZER. Jeho největší úspěchem byl seriál SPENCER. Později se zapojil do seriálů S.W.A.T a LAZARUS MAN. V letech 1980 a 1981 byl nominován na Zlaté Globy. Za jeho zlatý vrchol bychom mohli považovat roky právě 1980 až 1990, kdy se podílel na nejvíce filmech.

Jeho první ženou se stala Barbara Ruckerová, jejich spojení trvalo šest let. Jeho druhá manželka byla Heather Menziesová se kterou žil až do své smrti. Oba dva bojovali s rakovinou. Robert Urich prohrál svůj boj v roce 2002. Mají spolu tři děti, Ryan, Emily a Allison. Jeho manželka dodnes pracuje pro nadaci Robert a Heather Urichové pro výzkum zhoubného nádoru.

Robert se objevil i v jiné kategorii než jen seriály a to v akčních filmech jako třeba NEBEZPEČNÝ VLAK a nebo romantický snímek Danielle Steel SRDCE SI NEDÁ POROUČET. Jeho poslední film byla NOC VLKA.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.