Michael Jackson


(Michael Joseph Jackson)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 29.8.1958

Zemřel: † 25.6.2009

Miesto Narodenia: Gary, Indiana, USA

Miesto úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Slavný americký zpěvák, tanečník a skladatel, jeden z 9 sourozenců Jacksonových. Zástupce konvenčního popu a taneční hudby vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristického vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností je znám i jako velký perfekcionista. Od roku 1967 byl členem rodinné skupiny Jackson 5. Zakladatel dnes již celosvětově známého tanečního kroku "Moonwalk" (měsíční chůze), kdy divák má pocit, že tanečník kráčí vpřed, ve skutečnosti ale kráčí pozpátku.

Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There (1971) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka Diana Ross (Jackson ji to později jako skladatel a producent oplatil). Dobře si vedou alba „Got To Be There“ a „Ben“ a v roce 1972 má další hity: Rockin´ Robin, Ain´t No Sunshine a Ben (1. místo v amer. hitp.). V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem Quincy Jonesem a objevuje se i ve filmu Wiz. Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, v podobě alba „Off The Wall“ a r. 1982 začíná spolupracovat se skladatelem Rodem Tempertonem a ten se podílí i na albu „Thriller“, jednom z největších komerčních trháků všech dob v oblasti pop music. První místa světových hitparád zaznamenává i album „Bad“. V roce 1988 vychází jeho autobiografie Moonwalk. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album „Dangerous“ (1992).

Následovala alba "HIStory" (1995), "Blood on the Dance Floor" (1997) a zatím posledním řadovým albem je "Invincible" (2001).

Ocenění: V roce 1983 osm cen Grammy, r. 1989 cena Grammy za videoklip "Leave Me Alone", r. 1993 získal další Grammy v kategorii legenda. Jeho album "Thriller" je zapsáno v v Guinessově knize Rekordů jako nejprodávanější deska všech dob.

Michael Jackson je 2x rozvedený a má tři děti. Dva chlapce a jednu dívku.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.