William Forsythe

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 7.6.1955

Miesto Narodenia: Bedford-Stuyvesant, Brooklyn, New York, USA

 

...více

Životopis

Herec s vizáží italského mafiána pochází z newyorského Brooklynu a svoji kariéru zahájil již jako šestnáctiletý na divadle. Objevil se v desítkách her a inscenací, než se na konci 70. let přestěhoval do Los Angeles a přeorientoval se z jeviště na film.

William Forsythe je vyhledávaným typem především pro záporné role gangsterů či zkorumpovaných policistů jakých má na kontě už pěknou řádku. Klidně hraje i v pěti filmech za rok z áčkových i béčkových produkcí. Stihl se na plátně potkat s celou plejádou hereckých hvězd. Rovněž často hostuje v televizních seriálech (NEDOTKNUTELNÍ, KRIMINÁLKA MIAMI, MISTŘI HORORU).

Z jeho filmových postav můžeme zmínit třeba chuligána Cockeye z Leoneho krimi-thrilleru TENKRÁT V AMERICE, zločinec Evelle z krimi-komedie bratří Coenů POTÍŽE S ARIZONOU, hlavní záporák Richie Madano ze seagalovky NEMILOSRDNÁ SPRAVEDLNOST, zvláštní agent Paxton ze SKÁLY, gangster Sammy Gravano v televizním snímku MAFIÁN. V poslední době hodně spolupracuje s hororovým režisérem Robem Zombiem (VYVRŽENCI PEKLA, HALLOWEEN).

William má tři dcery, z nichž nejstarší Rebecca si s ním zahrála v akčním thrilleru ÚNOS MÉ SESTRY, kde Forsythe vytvořil jednu z mála ze svých kladných úloh – agenta Simona. A do budoucna to rozhodně nevypadá, že by se oblíbený herec měl strachovat o nedostatek pracovních nabídek.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.