Gérard Barray


(Gérard Marcel Louis Baraillé)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 2.11.1931

Miesto Narodenia: Toulouse, Haute-Garonne, Midi-Pyrénées, Francie

 

...více

Životopis

Gerard Barray (2. 11. 1931) patří mezi relativně známé francouzské herce. Proslavil se rolemi ve francouzských kostýmních a dobrodružných filmech natočených v 60. letech.

Nejslavnější rolí tohoto herce je bezesporu postava D´Artagnana v jednom z nejznámějších zfilmování Dumasovy klasiky TŘI MUŠKETÝŘI. Mezi další podobné filmy s Barrayem patří RYTÍŘ PARDAILLAN, SCARAMOUCHE nebo KORSIČTÍ BRATŘI. Po rolích mladých a sympatických hrdinů byl Barray v roce 1965 obsazen do role výrazně záporné. V německo-francouzsko-italské koprodukci POKLAD AZTÉKŮ a PYRAMIDA BOHA SLUNCE, která byla volně natočená podle kolportážního románu Karla Maye "Lesní růženka", si zahrál bezskrupulózního šlechtice Dona Alfonsa. Při natáčení těchto dobrodružných filmů se Barray seznámil se španělskou kolegyní jménem Tereza Lorca, s níž se brzy poté oženil.

Gerrard Barray si zahrál rovněž francouzského piráta z napoleonských dob Roberta Surcoufa a to v silně romantizujícím snímku TYGR SEDMI MOŘÍ.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.