Tanya Roberts


(Victoria Leigh Blum)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 15.10.1955

Miesto Narodenia: Bronx, New York, USA

 

...více

Životopis

Sheena - královna džungle, bondgirl, Charlieho andílek, to jsou role, které proslavily rodačku z newyorského Bronxu Victorii Leigh Blum alias Tanyu Roberts, jeden z nejpopulárnějších sexsymbolů 80. let. Její rodiče se rozvedli ještě než šla na střední školu, ze které v patnácti odešla, vdala se a autostopem křižovala státy, dokud její tchýně manželství neanulovala. Zpátky v New Yorku se pak ve frontě před kinem seznámila se svým druhým manželem, studentem psychologie a aspirujícím scenáristou Barry Robertsem, se kterým žije dodnes.

Tanya začala studovat herectví v proslulém Actor´s Studiu u Lee Strassberga a Ute Hagen. Ve svých začátcích se živila jako taneční instruktorka a modelka, první hereckou příležitost dostala v mimobroadwayských hrách a reklamách. Po několika zapomenutelných televizních filmech debutovala na filmovém plátně drsným hororem FORCED ENTRY (1975) a v roce 1977 se s manželem přestěhovali do Hollywoodu, kde natočila další horor, kultovní TOURIST TRAP (1979), favorit to mj. velkého Stephena Kinga.

Proslavila se ale až rolí v poslední sérii populárního krimi seriálu „CHARLIEHO ANDÍLCI“ (hrála v něm v letech 1980-1981), pro který byla vybrána z 2000 uchazeček následující rok. Ztvárnila v něm jednu ze tří titulních hrdinek-agentek jménem Julie Rogers, dívku, kterou ulice naučila spoléhat se spíš na pěsti než na pistoli. Seriál z ní přes noc udělal hvězdu. V roce 1981 se objevila na titulní straně People magazínu a rok nato i na titulní straně Playboye, aby tak propagovala svůj nový film, fantasy PÁN ŠELEM (1982).

Zahrála si v něm pod režijní taktovkou Dona Coscarelliho (série Phantasm) a po boku Marca Singera vedlejší roli rusovlasé otrokyně Kiri a na scénu, kdy se koupe v jezeře a dvě kleptomanské fretky ji uloupí šaty, vzpomíná dojatě nejeden tímto filmem odkojený mužský divák. Snímek v kinech sice příliš nezabodoval, vysloužil si ale kultovní status nesčetným reprízováním na amerických kabelových stanicích. U fantasy Tanya ještě chvíli zůstala italským snímkem SRDCE A ZBROJ (1983).

Následovala její nejvýznamnější filmová role ve výpravné adaptaci comicsu Willa Eisnera SHEENA (1984), v níž ztvárnila jakousi ženskou verzi Tarzana jezdící na zebře a ovládající zvířata. Tanya se tu poprvé představila s blond hřívou, kterou už nosila po zbytek své kariéry. Ačkoliv film režíroval klasik John Guilermin (King Kong, Skleněné peklo) mající na kontě i dva filmy o Tarzanovi a scénář napsal David Newman, podepsaný mj. pod Supermany, pětadvacetimilionový snímek s tržbami pouhých pět milionů ošklivě propadl.

Podstatně lépe si vedla VYHLÍDKA NA VRAŽDU (1985), poslední bondovka s Rogerem Moorem, kde si zahrála bondgirl Stacey Sutton, pro níž ji vybral producent Albert Broccoli poté, co ji viděl v Pánovi šelem. 80. léta Tanya uzavřela WIP (Women In Prison) snímkem PURGATORY/Očistec (1988), ve kterém se po Sheeně už podruhé vydala do Afriky, tentokrát jako neprávem odsouzená američanka snažící se probojovat se z ženské věznice. Tento film naznačil, kudy se bude její kariéra ubírat v následujících letech.

Ta se nesla ve znamení erotických thrillerů pro kabelové televize a video, jako NOČNÍ OČI (1990) s Andrewem Stevensem, videohit INNER SANCTUM (1991) Freda Olena Raye, ve kterém si sama dělala choreografii milostných scén či SINS OF DESIRE (1992) Jima Wynorského. Na tomto poli Tanya často soupeřila s bývalou Playboy Playmate Shannon Tweed, s níž se nakonec sešla u erotického seriálu „HOTLINE“. Oživení její skomírající kariéry přinesla v druhé polovině 90. let role v populárním sitcomu „THAT ´70. SHOW“.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.