Valeria Golino

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 22.10.1966

Miesto Narodenia: Neapol, Kampánie, Itálie

 

...více

Životopis

22. října 1966 se v Neapoli v Itálii narodila Valeria Golino. Její otec byl italský germanista a matka řecká malířka. Když se rozvedli její rodiče, žila částečně v Neapoli s otcem a částečně v Aténách s matkou. Umí mluvit italsky, řecky, anglicky a německy. Ve 14 letech začala pracovat jako modelka a posléze opustila vysokou školu, když natočila první film LITTLE FIRES (1985).

Na Benátském filmovém festivalu vyhrála cenu za nejlepší herečku ve filmu STORIA D'AMORE (1986) a od roku 1988 pracuje v Hollywoodu. Jejím prvním filmem byl BIG TOP PEE-WEE, kde hrála společně se svým snoubencem Beniciem del Torem. Hrála s ním ještě ve filmech THE INDIAN RUNNER (1991) a SUBMISSION (1995).

V Hollywoodu brzy získala role ve filmech jako RAIN MAN (1988), ŽHAVÉ VÝSTŘELY (1991) či ŽHAVÉ VÝSTŘELY 2 (1993). Pro Žhavé výstřely, kde hrála s Charliem Sheenem, nazpívala píseň „The Man I Love“. Také byla zvažována pro roli Vivian ve filmu PRETTY WOMAN (1990), ale roli získala Julia Roberts, protože Valeria Golino měla silný italský akcent. Její hlas dokonce v Itálii není oceňovaný, často je ve filmech dabována a v Hollywoodu bere kurzy logopedie. Je ale jednou z nejznámějších italských hereček.

V druhé půlce devadesátých letech natáčela filmy jak v Itálii, tak v Americe. Se svojí blízkou kamarádkou Salmou Hayek hrála v životopisném filmu Frida, v nedávné době měla podpůrnou roli v úspěšném francouzském thrilleru Válka policajtů a brzy se společně s Jeanem Renem objeví ve francouzské komedii Cash od režiséra Erica Besnarda.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.