Lynda Carter


(Linda Jean Cordova Carter)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 24.7.1951

Miesto Narodenia: Phoenix, Arizona, USA

 

...více

Životopis

Celým jménem Lynda Jean Córdova Carter se narodila v arizonském Phoenixu jako nejmladší ze tří sourozenců. Její otec Colby je irsko-amerického původu, matka Juana je mexická imigrantka. Ačkoliv Lynda sama španělsky nemluví, dobře španělsky rozumí a je pyšná na svůj mexický původ. V dětství byla vášnivou čtenářkou komiksů Wonder Woman. Navštěvovala arizonskou státní univerzitu, ale krátce poté, co byla zvolena nejtalentovanější studentkou, školu opustila, aby se věnovala hudební kariéře. Několik let pak strávila na turné s různými rockovými skupinami, než se v roce 1972 vrátila do Arizony. Téhož roku se zúčastnila místní soutěže krásy a následně odjela reprezentovat Arizonu na Miss USA, kde zvítězila. Titul Miss USA z roku 1972 a následné umístění v semifinále soutěže Miss World jí přinesly obrovskou popularitu a pozornost médií.

Poté, co absolvovala hodiny herectví v několika newyorských hereckých školách, začala se objevovat v televizních seriálech jako STARSKY AND HUTCH, COS nebo NAKIA a převážně v béčkových filmech. Protože však nepřicházely žádné významnější role ani očekávaný úspěch, Lynda už byla prakticky rozhodnutá vrátit se z Los Angeles zpět do Arizony, když ji její manažer informoval o tom, že si ji producenti dobrodtužného fantasy seriálu WONDER WOMAN (1976) – jejího oblíbeného komiksu z dětství – vybrali jako hlavní seriálovou postavu. Tento seriál byl poměrně úspěšný a běžel tři sezóny.

Lynda se ale dál věnovala i hudbě. Na konci 70. let vydala album s názvem Portrait. U některých písní z tohoto alba byla uvedena jako spoluautorka. Dvě ze svých písní zazpívala také v jedné z epizod seriálu WONDER WOMAN. V roce 1983 získala Lynda titulní roli v životopisném snímku o Ritě Hayworthové nazvaném LOVE GODDESS. Během 90. let Lynda pokračovala v herecké práci především na televizních projektech, její popularitu udržovalo opětovné vysílání seriálu WONDER WOMAN na kabelových televizích FX a Sci-fi Channel.

V roce 2001 si Lynda zahrála v krimikomedii SUPER POLDOVÉ. Úspěšným rokem velkých hereckých příležitostí pak byl pro Lyndu rok 2005, kdy si zahrála v dobrodružné akční komedii MISTŘI HAZARDU, kterou režíroval Jay Chandrasekhar, ale také v komedii ŠKOLA SUPERHRDINŮ, kde ztvárnila ředitelku školy Powersovou. O rok později se objevila v menší roli v upírském filmu SLAYER. Nezapomněla ani na svou hudební kariéru a v červnu roku 2009 vydala své další album At Last.

Lyndiným prvním manželem se stal v květnu roku 1977 její tehdejší manažer Ron Samuels. Pár se ale v roce 1982 rozvedl. Jejím druhým manželem se v lednu roku 1984 stal právník – nikoli režisér – Robert Altman, se kterým žije Lynda dodnes. Mají spolu dvě děti, Jamese a Jessicu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.