Linden Ashby


(Clarence Linden Garnett Ashby III)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 23.5.1960

Miesto Narodenia: Atlantic Beach, Florida, USA

 

...více

Životopis

Celé jeho jméno zní Clarence Linden Garnett Ashby III. Do filmových kronik se zapsal jako typická hvězdička laciných béčkových videosnímků, převážně s akční tématikou. Spíše než herecký talent zde mohl uplatnit svůj vzhled a sportovní zdatnost.

Narodil se na prosluněné Floridě a už od devíti let se věnoval surfování v němž se dokonce zúčastnil několika prestižních turnajů. Mezi jeho další záliby patří potápění, golf, tenis, jízda na koni a především bojová umění, které sice začal studovat až ve svých jedenadvaceti letech, avšak s o to větší intenzitou. Trénoval karate, taekwondo a několik různých stylů kung-fu.

Nejprve studoval psychologii a ekonomiku, avšak již po prvním roce vysokou školu vyměnil za hereckou kariéru. Od poloviny 80. let se objevoval v televizi i ve filmu. Zahrál si třeba v nekonečném teenagerském seriálu MELROSE PLACE. V r.1990 se dočkal i první hlavní role v hororu NOČNÍ ANDĚL. Výrazně na sebe upozornil o čtyři roky později vedlejší úlohou Morgana Earpa v úspěšném westernu s Kevinem Costnerem a Gene Hackmanem WYATT EARP. Největší slávu mu však přinesla postava herce Johnny Cage, jenž se zúčastní velkolepého turnaje v bojových uměních v kultovním akčním béčku MORTAL KOMBAT. V této roli nahradil původně obsazeného Brandona Lee, jenž před začátkem natáčení tragicky zahynul.

V dalších letech Ashby už nedokázal podobný úspěch zopakovat a beznadějně uvízl v televizních a nízkorozpočtových projektech. Nadále je však hojně obsazován i do titulních rolí. Za zmínku stojí třeba jeho účast na třetím díle akčního zombie hororu RESIDENT EVIL: ZÁNIK.

Linden Ashby je od r.1986 ženatý se spíše televizní herečkou Susan Walters a má s ní dvě dcery.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.