Robert Blake


(Michael James Vincenzo Gubitosi)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.9.1933

Miesto Narodenia: Nutley, New Jersey, USA

 

...více

Životopis

Vlastním jménem Michael James Vincenzo Gubitosi, americký herec Robert Blake se narodil rodičům Giacomovi Gubitosimu a a Elizabeth Cafone 18. září 1933 jako nejmladší ze tří sourozenců. Jeho otec byl imigrant z Itálie a matka americko-italská míšenka. Spolu vystupovali s pěveckými a tanečními čísly a tak není divu, že i jejich tři děti brzy začaly působit v kabaretu. Rodina se později odstěhovala do Los Angeles, aby děti mohly začít účinkovat v reklamách a dětských rolích ve filmech.

Svou filmovou kariéru Robert odstartoval filmem BRIDAL SUITE (1939) a poté už se stal členem skupiny dětských herců „Our gang“, kde se objevoval třeba po boku Jackieho Coopera, Dorothy DeBorba, Dickieho Moorea, Shirley Jean Rickert a dalších. V letech 1939 a 1944 se objevil ve čtyřiceti krátkých skečích tohoto uskupení a ke konci se dokonce stal hlavní postavou sérií. Jeho další památnou dětskou rolí je indiánský chlapec Malý bobr ze série westernů o fiktivním kovbojovi Red Ryderovi (Rudý jezdec) studia Republic Pictures. Robert se stihl za tři roky objevit ve 23 filmech této série. Objevil se také v jednom z válečných filmů Laurela a Hardyho, VELKÝ TŘESK (1944). Navzdory tomu, že po herecké stránce byl úspěšný, Robert neměl veselé dětství. Jeho otec byl opilec a snad ho měl i zneužívat. Robert byl potom ve škole nesnesitelný a pral se s ostatními dětmi, takže ho vyhodili. Ve čtrnácti dokonce utekl z domu.

Situace se změnila, když Robert odešel na vojnu v roce 1950. Po návratu chodil na hodiny herectví Jeffa Coreyho a stal se sezónním hollywoodským hercem, který zvládal širokou škálu rolí pro film i televizi. V roce 1960 natočil film THE PURPLE GANG, kde si zahrál hlavní roli mladistvého psychopatického vůdce detroitského pouličního gangu, který v dobách prohibice ovládal místní podsvětí. Když se Anthony Hopkins připravoval na roli Hannibala Lectera, ispiroval se Robertovým famózním výkonem ve snímku CHLADNOKREVNĚ (1967). Ten vznikl podle novely Trumana Capoteho, jež popisuje brutální čtyřnásobnou vraždu, jež ve své době otřásla Amerikou. Robert si zahrál narušeného mladíka, který se nechá přemluvit ke zdánlivě banální vykrádačce „na jistotu“. Nejvíce slávy i přízně kritiků ale Robertovi přinesla role Tonyho Baretty v seriálu BARETTA (1975). Za roli detektiva, jehož specialitou jsou převleky a maskování, dostal Zlatý Globus a cenu Emmy. V osmdesátých a devadesátých letech se držel převážně na televizních obrazovkách v bezpočtu méně či více důležitých rolích a jeho zatím posledním výletem na stříbrné plátno byl psychopatický nemrkající Mystery Man v Lynchově mysteriozním thrilleru LOST HIGHWAY (1997).

Robert Blake byl dvakrát ženatý. První manželství s herečkou Sondrou Kerr, s níž měl syna Noaha, jenž je také hercem, a dceru Delinah, skončilo po dvaceti dvou letech rozvodem. V roce 1999 se Robert seznámil s Bonnie Lee Bakley, ženou, která se na sňatky se slavnými osobnostmi přímo specializovala. Během svého románku s Robertem byla také zapletená s Christianem Brandem (synem Marlona Branda) a když otěhotněla, řekla oběma z nich, že jsou otcem dítěte. Testy nakonec prokázaly, že holčička, která se jí v červnu 2000 narodila, je Robertova. V září 2000 se tedy vzali (pro Bonnie to bylo již desáté manželství), ale Robert se netajil tím, že ji nesnáší. Žena dokonce ani nebydlela v jeho domě, ale v domku pro hosty na zahradě. Toto manželství skončilo tragicky 4. května 2001, kdy byla Bonnie ve večerních hodinách zastřelena v autě za italskou restaurací, kde čekala na svého manžela. Robert byl zatčen pro podezření z vraždy svojí manželky, protože se objevili někteří bývalí kaskadéři, kteří tvrdili, že se je Robert pokoušel najmout na Bonniino odklizení. V roce 2005 byl ale nad Robertem vynesen jednoznačný osvobozující rozsudek. Tím pro něj ale patálie neskončily. Bonniiny děti z předchozích manželství se na něm pokouší vysoudit peníze a tak to vypadá, že Robert už se k hraní nikdy nevrátí. Přece jenom je celá věc příliš zamotaná na to, aby mu to někdy americká puritánská společnost odpustila.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.