Kelly Bishop


(Carole Bishop)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 28.2.1944

Miesto Narodenia: Colorado Springs, Colorado, USA

 

...více

Životopis

Kelly Bishop, vlastním jménem Carole Bishop, se narodila v Coloradu Springs, Coloradu. Jako malá měla sen stát se baletkou, a ten se jí splnil. V osmnácti letech se protancovala až do New Yorku, kde pracovala u baletní společnosti u Radio City Music Hall. V roce 1967 dostala svou první roli na Brodwayi ve hře Golden Rainbow. První velký úspěch zaznamenala Kelly v muzikálu A Chours Line, kde si střihla roli sexy dívky Sheily. Získala za ni řadu ocenění. Dále se objevila také ve hrách Six degrees of separation, Bus stop, The Last Night of Ballyhoo.

Posléze se dostala k filmu, kde si zahrála slušnou řádku matek: matku Jennifer Grey v HŘÍŠNÉM TANCI, matku Howarda Sterna v SOUKROMÝCH NEŘESTECH a roku 2000 také matku Tobeyho Maguira ve SKVĚLÝCH CHLAPECH. Mezi její další významné role patří ICH UND ER (1988), DOSPÍVÁNÍ V QUEENS (1991), CAFÉ SOCIETY (1995), RAPSODIE V MIAMI (1995). V průběhu let 2000-2007 si Kelly zahrála ve velmi úspěšném seriálu GILMOROVA DĚVČATA další matku a to matku Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Emily.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.