Suzanna Hamilton

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1960

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Především televizní a seriálová herečka Suzanna Hamilton se narodila roku 1960 v Londýně. Její herecké počátky jsou spojeny s jedním z londýnských dětských experimentálních divadel, kde ji objevil filmový tvůrce Claudie Whatham a s jeho pomocí získala svoji první filmovou roli v rodinném snímku VLAŠTOVKY A AMAZONKY (1974). V polovině 70. let se rozhodla rozšířit své herecké vzdělání a nastoupila na prestižní školu Central School of Speech and Drama v londýnském Camdenu.

Na sklonku 70. let se objevila v roli mladé, nešťastně zamilované služebné Izz Huettové ve filmu TESS (1979) Romana Polanského natočeného podle novely Thomase Hardyho. Filmoví tvůrci brzy rozpoznali talent mladé herečky a následovaly další filmové a seriálové role, např. ve filmech THE WILDCATS OF ST. TRINIAN'S (1980) nebo ve snímku režiséra Richarda Loncraina BRIMSTONE AND TREACLE (1982), jenž jí obsadil do role traumatizované, oddaně věřící dívky. Suzanna Hamilton ale nalézala uplatnění především v rolích naivních, zranitelných a zároveň sexuálně vyzývavých a ambiciózních slečen, které neváhaly jít tvrdě za svým cílem. Toho si roku 1984 všiml Michael Redford a obsadil jí do její zatím největší filmové role a to ve snímku 1984, ve kterém po boku Johna Hurta ztvárnila mladou Julii.

Na filmovém plátně se objevila rok poté ve vedlejších úlohách ve VZPOMÍNKÁCH NA AFRIKU (1985) a MĚSTEČKU WETHERBY (1985). V druhé polovině 80. let ztvárnila ještě role v několika evropských nízkorozpočtových filmech. Od 90. let působila v řadě britských televizních inscenacích a seriálech, objevila se také na divadelních prknech londýnského West Endu a věnovala se dabingu. Od narození jejího syna Lowella se Suzanna Hamilton objevuje na plátnech již velice sporadicky, za zmínku stojí role ve válečném snímku THE ISLAND ON BIRD STREET z roku 1997.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.