...více

Životopis

Hulk Hogan, vlastním jménem Terrence Gene Bollea, je jednou z nejvýraznějších osobností světa wrestlingu a zároveň má lví podíl na proměně profesionálního wrestlingu ze zábavy pro úzkou skupinu lidí na zábavu masovou. Svou dráhu profi wrestlera odstartoval v roce 1978, přičemž mu v ní výrazně pomohla epizodní role boxera Thunderlipse v hitu ROCKY III (1982). Tou se značně zviditelnil a rok nato přešel od AWA (American Wrestling Aliance), pod kterou do té doby zápasil, k WWF (World Wrestling Federation). Ta se právě přesouvala z regionálního na národní televizní okruh a Hulkova osobnost kromě jiného výrazně pomohla transformovat nejen ji, ale i wrestling jako takový do podoby obrovské cirkusové show, jak ho známe dnes.

Hulk následně opakovaně vyhrál titul WWF (oficiálně prohrál poprvé ve své profi kariéře s André the Giantem v roce 1988) a zemi záhy zachvátila hotová hulkmánie – kromě televize byl Hulk vidět i v animovaných seriálech, na svačinových krabicích a samozřejmě ve filmech. V roce 1994 se zapletl do steroidové aféry ve WWF, po které organizaci tiše opustil a jeho pověst ve světě wrestlingu hodně utrpěla. V ústraní pak připravoval velkolepý comeback a pod křídly konkurenční WCW (World Championship Wrestling) se skutečně triumfálně vrátil na výsluní. Dodnes aktivně zápasí a nepochybně patří k největším showmanům, jaké kdy wrestling a showbussines vůbec měl.

Co se týče jeho další filmové kariéry po třetím ROCKYM, sestává ze štěků ve známějších titulech jako GREMLINS 2 či AGENT WC 40 a z hlavních rolí v průměrných až podprůměrných rodinných komediích (VESMÍRNÉ KOMANDO, PAN CHůVA, 3 NINJOVÉ V ZÁBAVNÍM PARKU) a akčních videobéčkách/céčkách (NEVIDITELNÉ KOMANDO I. a II., MCCINSEYHO OSTROV).

Trademark:
Nosí červenožlutý wrestlerský trikot.
Vždy na sobě roztrhá tričko.

Co jste nevěděli:
Své ringové jméno Hulk, jakož i všechny jeho deriváty (Hulkamania, Hulk Hogan, Hulkster) smí používat na základě dohody s comicsovým vydavatelstvím MARVEL, které na ně vlastní autorská práva, protože vydává stejnojmenný comics.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.