Shannon Tweed


(Shannon Lee Tweed)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.3.1957

Miesto Narodenia: St. John's, Newfoundland a Labrador, Kanada

 

...více

Životopis

Královna béčkových erotických thrillerů a akčních filmů, kanadská herečka a modelka Shannon Lee Tweed zahájila svou kariéru v roce 1981 jako listopadová Playboy Playmate, ke kterémužto titulu záhy přidala i Playmate roku 1982. Ve stejném roce pak nastoupila svou hereckou dráhu rolí v populární mýdlové opeře „FALCON CREST“ a štěkem „beautiful woman“ v televizní komedii DROP OUT FATHER. Od té doby se objevila ve více než 60 filmech a seriálech a stala se symbolem lehké videoerotiky.

Z jejích lepších filmů jmenujme Cosmatosův zvířecí horor ZLO NEZNÁMÉHO PůVODU, feministicko-machistickou satiru CANNIBAL WOMEN IN THE AVOCADO JUNGLE OF DEATH či komedie ZÁTAH a DETROIT ROCK CITY. U těch horších vypíchněme její spolupráci s proslulými béčkaři Nico Mastorakisem (CHLAD HORKÝCH NOCÍ, NĚKDO TO RÁD STUDENÉ), Fredem Olenem Rayem (POSEDLOST NOCI) či Jimem Wynorskim (BODY CHEMISTRY IV, VICTIM OF DESIRE). Opakovaně spolupracovala s režisérem a hercem Andrew Stevensem (NOČNÍ OČI II., III., OPOVRŽENÁ ŽENA, ŠPATNĚ HLÍDANÉ SNY) a se svou sestrou Tracy Tweed.

Za zmínku stojí také akční béčko NO CONTEST, ve kterém si zahrála jí inspirovanou postavu „bývalé missky, nyní béčkové hvězdičky“, která bojuje s teroristy (v čele s kultovním komikem Andrewem Dice Clayem alias Drtičem mozků), ohrožujícími soutěž krásy. Za svou kariéru si zahrála mnoho jak kladných tak záporných postav, často pak doktorky (CANNIBAL WOMEN IN THE AVOCADO JUNGLE OF DEATH, INDECENT BEHAVIOR I.,II.,III., DARK DANCER, BODY CHEMISTRY IV) a jednou ducha mrtvé pornohvězdy (MEATBALLS III). Shannon žije s Genem Simmonsem z KISS, se kterým má dvě děti.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.