Jim Abrahams

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 10.5.1944

Miesto Narodenia: Shorewood, Wisconsin, USA

Herecká Filmografie:

 1. Biography: Charlie Sheen - Born to Be Wild (2001)
 2. Cesta do Ameriky (1988)  
 3. Biography (1987)
 4. Prísne tajné (1984)  
 5. Kentucky Fried Movie, The (1977)    
 6.  (0)  

Režijná Filmografie:

 1. Welcome Home, Roxy Carmichael (1990)  
 2. Bezcitní ľudia (1986)  
 3. Prísne tajné (1984)  
 4. Police Squad! (1982)  
 5.  (0)  
 

...více

Životopis

Spolu s Davidem a Jerrym Zuckerovými je nejvýznamějším tvůrcem americké filmové parodie. Se svými dvěma častými spolupracovníky se zná už od střední školy. První snímek na němž se trojice známá pod zkratkou ZAZ podílela byla komedie KENTUCKY FRIED MOVIE z roku 1977. Posléze přichází jejich společný režijní debut – PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM!, jenž se dočkal skvělého diváckého ohlasu a odstartoval sérii výtečných bláznivých parodií na úspěšné hollywoodské filmy, na nichž ZAZ často spolupracují rovněž se scénáristou Patem Proftem. Zajímavostí je, že do svých ztřeštěných komedií s oblibou obsazují jinak charakterní herce, například Leslie Nielsena, Lloyda Bridgese či Charlie Sheena.

Dalším významným projektem Jima a bratrů Zuckerových byla televizní série POLICE SQUAD!, která se později dočkala převedení i do podoby celovečerního filmu jako BLÁZNIVÁ STŘELA (Jim se na snímku podílel jako výkonný producent). Na přelomu 80. a 90. let se „svatá trojice“ rozděluje. Sám Jim se pokusil od své dosavadní tvorby v roce 1990 odklonit režií dramatu VÍTEJ DOMA, ROXY CARMICHAELOVÁ. Tento počin ovšem mnoho peněz nevydělal a tak se vrací na dobře známou půdu.

V letech 1991-1993 natáčí svůj patrně nejlepší samostatný projekt ŽHAVÉ VÝSTŘELY,další výtečnou parodii tentokrát na kasovně úspěšné akčňáky z 80. let Top Gun nebo Rambo. V roce 1998 Jim Abrahams podle vlastního scénáře režíruje komedii MAFFIOSSÓ parodující Coppolova Kmotra. Ta se však příliš nevyvedla a americký filmař už od té doby na režijní stoličku neusedl. Teprve po delší pauze se vrátil ke psaní scénářů. Z jeho pera vzešla parodie SCARY MOVIE 4 režírovaná Davidem Zuckerem.

Stejně jako jeho kolegové si Jim Abrahams sem tam zahraje nějakou tu cameo roli. Mihnul se třeba ve snímcích PŘÍSNĚ TAJNÉ! nebo OSCAR.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.