Griffin Dunne


(Thomas Griffin Dunne)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 8.6.1955

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Griffin Dunne se narodil 8. června 1955 v New Yorku, vyrůstal však v Los Angeles. Střední školu navštěvoval v Coloradu, ale již v 18 letech se rozhodl své studijní úsilí přerušit a vrátil se do New Yorku, a to z jediného důvodu - chtěl se stát hercem.

Zpočátku paběrkoval, ale do povědomí kritiků a filmových fanšmejkrů se zapsal již v relativně raném stadiu své herecké kariéry.Jednalo se teprve o jeho 4. roli a byla jí postava Jacka Goodmana v kultovním Landisově hororovém snímku z roku 1981 - AN AMERICAN WEREWOLF IN LONDON.

O rok později ovšem truchlil. John Thomas Sweeney, profesionální kuchař, zavraždil jeho sestru, Dominique Dunne, kterou jste mohli zahlédnout ve filmu POLTERGEIST.

Nejspíš nejznámější a nejlepší role potkala Griffina v roce 1985. V roli úředníčka, který za jednu noc zažije mnoho absurdních situací, se představil ve Scorseseho černé komedii AFTER HOURS a získal sympatie.

Od té doby však již žádnou podobně výraznou roli nedostal a víceméně paběrkuje ve filmech pochybné kvality. Z těch kvalitnějších si zaslouží jmenovat například drama SNOW ANGELS z roku 2007, kde si spolu s ním zahrála Kate Beckinsale. Nesmíme zapomenout také na jeho produkční a režijní činnost (ADDICTED TO LOVE, PRACTICAL LOVE, FAMOUS, FIERCE PEOPLE).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.