George Eastman


(Luigi Montefiori)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 16.8.1942

Miesto Narodenia: Janov, Ligurie, Itálie

 

...více

Životopis

Milovníci italských spaghetti westernů, dobrodružných filmů a thrillerů jistě z mnoha filmů z rolí padouchů znají vysokého černovlasého muže se štíhlou, až vyzáblou postavou a ostře řezanou tváří. Pro tyto diváky je znám jako George Eastman.

Narodil se coby Luigi Montefiori 16. srpna 1942 blízko italského Janova. Do roku 1966, kdy se přestěhoval do Říma, pracoval zde v reklamní agentuře. Ač chtěl původně studovat umění, na radu přátel se začal věnovat herectví. Pod pseudonymem George Eastman se začal objevovat zejména ve spaghetti westernech v rolí padouchů a nejednoznačných hrdinů. Jeho 206 cm vysoká postava a charismatická tvář uvízla každému diváku v paměti. Ač nehrál mnohokrát hlavního záporáka, většinou byl "tím druhým", zastínil je. Za všechny role jmenujme například banditu Lucase ve westernu AŤ ŽIJE DJANGO (1968), kde hrál protějška Terence Hilla, Stevense v ODIA IL PROSSIMO TUO (1968) či zlatokop Burton v HLASU DIVOČINY, dle slavného bestselleru Johna Londona. V prvních dvou jmenovaných a ještě v někoilka dalších filmech s ním hrál Horst Frank, většinou hlavního záporáka. Později rovněž začal psát a v roce 1982 natočil svůj režijní debut, akční sci-fi ANNO 2020 - GLADIÁTOŘI BODUCNOSTI (1982).

V posledních letech se filmu věnuje jen minimálně. Celý život si přísně střeží své soukromí, tak, že nikdo o něm pořádně neví. Je šťastně ženat a má dceru.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.