Geena Davis


(Virginia Elizabeth Davis)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 21.1.1956

Miesto Narodenia: Wareham, Massachusetts, USA

 

...více

Životopis

Tato herečka, producentka, scenáristka, členka Mensy, matka třech dětí a držitelka Oscara a Zlatého glóbu se narodila krátce po půlnoci 21. ledna 1956 ve Warehamu ve státě Massachusetts. Geena Davis, celým jménem Virginia Elizabeth Davis, byla už jako dítě velmi hudebně nadaná, vynikala ve hře na flétnu, klavír a varhany. K divadlu se dostala až ve svých 17 letech, přestože o tom snila už od tří let, díky ročnímu studiu ve Švédsku. Po návratu do USA vystudovala herectví na Boston University a poté se odstěhovala do New Yorku, kde pracovala jako prodavačka, servírka a příležitostná modelka. A také se poprvé vdala, manželství jí ale vydrželo jen rok.

Začala se objevovat v různých televizních seriálech a k filmu se dostala díky roli April po boku Dustina Hoffmana v hořké komedii TOOTSIE. Svou první hlavní roli si zahrála v hororu MOUCHA, kde ztvárnila novinářku, kterou zasvětí do svých pokusů šílený vědec. Toho si zahrál Jeff Goldblum, její budoucí manžel. Tento vztah vydržel jen tři roky, rozešli se však v dobrém a jsou stále přátelé.

Geena se po rozvodu soustředila hlavně na práci. Objevila se v černé komedii od Tima Burtona, BEETLEJUICE, a pak přichází posmutnělá komedie NÁHODNÝ TURISTA a s ní i docela překvapivý Oscar. Další nominaci na Oscara získala za film THELMA A LOUISE, kde si zahrála vedle Susan Sarandon. A Geena se také opět vdala, tentokrát za režiséra Rennyho Harlina, se kterým založila produkční společnost. Manželství jí ale opět nevydrželo dlouho, za pět let se rozvedla. Oblíbená a nadaná Geena se objevuje ve filmu HRDINA PROTI SVÉ VŮLI a září mimo jiné i v potrhlé komedii BEZ ŘEČÍ.

Geeninou velkou zálibou je lukostřelba, dostala se dokonce málem na olympiádu. Doufala, že příště bude mít víc štěstí, ale její záliba šla nakonec stranou, protože se potkala s Rezou Jarrahymem, o patnáct let mladším iránským neurochirurgem a po dvou letech známosti se po čtvrté vdala. O rok později Geena porodila dítě, holčičku Alizeh Keshvar. To jí bylo 46 let. O dva roky později byla znovu těhotná, narodila se jí dvojčata, synové Kian William a Kaiis Steven. Aby potěšila své děti, zahrála si šťastná matka paní Eleanor v MYŠÁKOVI STUART LITTLOVI.

Její kariéra rozhodně po narození dětí neskončila. Uváděla vlastní televizní show a zahrála si v televizním seriálu COMMANDER IN CHIEF, a to roli první americké prezidentky, za kterou dostala Zlatý globus.

Geena Davis není jen skvělá herečka se smyslem pro humor, je taky velmi inteligentní. Její IQ je 140 a stala se členkou Mensy, sdružení nadprůměrně inteligentních lidí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.