Michael Emerson

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 7.9.1954

Miesto Narodenia: Cedar Rapids, Iowa, USA

 

...více

Životopis

Michael Emerson se narodil roku 1954 v Cedar Rapids stát Iowa (USA), vyrůstal nedaleko Toleda. V roce 1976 promoval na Drake University v Des Moines v oboru divadelní umění a herectví. Poté se stěhuje do New Yorku hledat uplatnění coby divadelní herec. Jeho cesta nebyla jednoduchá a skončil jako ilustrátor na volné noze pro tamější novinové deníky. V roce 1986 se stěhuje se svou první ženou do Jacksonvilu na Floridě. Tam v letech 1986 a 1993 působil v místní produkci jako učitel a scénarista.

Emerson zvažoval karieru v herectví, která by prospěla více stabilnímu povolaní učitele. Na místo toho se rozhodl pro další studium na Master of Fine Arts, což mu otevíralo další možnosti na dráze herce, roku 1993 se zapsal do Alabama Shakespeare Festival's University of Alabama sponzorován z Master of Fine Arts/Professional Actor Training programu a po dokončení studia se vrací do New Yorku, kde se objevil na výročním Alabama Shakespear Festivalu na seznamu nejlepších absolventů.

Emerson měl svůj největší průlom v roce 1997 kdy hrál Oskara Wilda v broadwayské hře vychvalované kritikem Moisisem Kaufmanem, Gross Indecency: The Trials of Oscar Wilde, na tomto základě dostal několik dalších vyníkajících divadelních rolí. Vroce 1998 hrál protějšek Umy Thurmanové v nebroadwayské produkci ve hře The Misanthrope. O rok později hrál v části Willie Oban v The Iceman Comenth s Kevinem Spacey. Dále jednu z hlavních rolí s Kate Burtonovou v Give Me Your Answer, Do! a Hedda Gabler.

Ve filmu a televizi si Emerson udělal jméno pro své hraní poněkud "nebezpečných" rolí, zvlaštních charekterů. Hrával role mající dvojznačnost, podivnost, s určitými jemnými vlastnostmi, které přímo nevyplývají z kontextu a je težké je správně vyjádřit. V roce 2001 získal Emmy Award v kategorii nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli, drama, za zabijáka Williama Hinkse v několika epizodách seriálu The Practice.

Jedna z Emersonových nejlepších rolí byl Zed Hindle v hororu Saw. Ten samý rok si ještě zahrál v komedii Straight-Jacket. Další velká role, kterou se proslavil, byl Ben Linus (alias Henry Gale) v serialu Lost, za kterou byl později v roce 2007 nominován na cenu Emmy za nejlepší vedlejší herecký výkon, seriál drama a ve stejné kategorii získal také nominaci v ceně Saturn. Díky seriálům si získal více fanoušku než coby vynikající divadelní herec.

Emerson potkal svoji druhou manželku, herečku Carrie Prestonovou, o přestávce při jeho hře Hamleta v Alabamě. Vzali se spolu v září 1998 a oba si spolu zahráli ve filmu Straight-Jacket. V Lost, Prestonová vykresluje charakter Emersonovy matky ve flashbackách.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.